tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİNE İTİRAZ ve DAVA DİLEKÇESİ

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİNE İTİRAZ ve DAVA DİLEKÇESİ
tesakademi

       Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Genel Müdürlüğünün 22.06.2015 tarih ve 38772063-774.06-E.6905752 sayılı yazısı gereğince 30 Haziran 2016 tarihine kadar, 2015-2016 eğitim öğretim yılında fiili olarak görev yapan öğretmenlerin okul müdürleri tarafından performans değerlendirmelerinin yapılması uygulaması başlatılmıştır. Bu uygulama kapsamında üyelerimizden ve öğretmen arkadaşlarımızdan yapılan performans değerlendirmesiyle ilgili feryat figan sesler gelmektedir. Yapılan değerlendirmelerde okullara nasıl müdür atandığı malum olan bir çok okul müdürü, kendisi görevini yapamazken bir de öğretmeni değerlendirmektedir. Tabii ki öncelikle müdürlüğü hak eden, görevini hakkıyla yapan, ve personelinin okulda nasıl çalıştığını bilen okul müdürlerini bu söylediklerimizden istisna tutuyoruz.

       Yapılan ve yapılmakta olan performans değerlendirmelerinde sendikamıza her gün onlarca şikayet gelmektedir. Bu şikayetlerin 30 Haziran 2016 tarihine kadar da artarak devam edeceği görülmektedir. Türk Eğitim-Sen Genel merkezimizce performans değerlendirmesinde olumsuz puan alan öğretmenler için itiraz dilekçesi hazırlanmıştır. Üyelerimiz ve öğretmen arkadaşlarımızın bu itiraz dilekçelerini doldurup görev yaptıkları okulların müdürlüklerine vererek yapılan performans değerlendirmelerine itiraz etmeleri gerekmektedir.

       İtirazlar yapılırken öncelikle 90’ın altında puan alan öğretmenler, 85’in altında puan alan öğretmenler, ve düşük puan alan tüm öğretmenler verilen puana itiraz etmelidir.

        Yapılan itirazlar sonucunda puanlarda olumlu düzeltme olmadığı takdirde mutlaka dava açılmalıdır. Dava sonucunda yapılan haksız performans değerlendirmelerinin iptal edileceğini şimdiden söyleyebiliriz. Bu nedenle, öncelikle yapılan performans değerlendirmesinde 90’ın altında puan alanlar öncelikle itiraz etmeli, puanlar düzeltilmediği takdirde mutlaka dava açmalıdır.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİNE İTİRAZ DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ DAVA DİLEKÇESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

256 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ