tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Zam Yolda

tesakademi

Gaziantep’te özel halk otobüsleri ve dolmuşların yolcu taşıma ücretlerine zam yapılacak. Özel halk otobüsleri 1,25 TL olan yolcu taşıma ücretinin 1.60 TL’ye yükseltilmesini isterken Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey zam talebinin bu hafta görüşüleceğini ve zammın kaçınılmaz olduğunu söyledi.Özel Halk Otobüsleri İşletmeleri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığına verdikleri dilekçeyle yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmasını talep etti. Dilekçede yolcu taşıma ücretlerine yüzde 25 ile 28 oranları arasında zam yapılması isteniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ise Halk Otobüsleri Derneği’nin zam talebini bu hafta değerlendireceklerini belirterek, “Ne kadar süredir zam yapmadığımızı, bu süre zarfında akaryakıta ne kadar zam geldiğini ve bu zamların nasıl bir yük getirdiğini görüşeceğiz. O görüşmelere ve değerlendirmelere göre bu zam kaçınılmaz olacak” diye konuştu. Özel Halk Otobüsleri İşletmeleri Başkanı Hasan Basri Dündar da  uzun zamandır yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını belirterek, “Akaryakıta son yapılan zam ve diğer giderlerimiz doğrultusunda yolcu taşıma ücretlerine yüzde 25-28 oranlarında zam talep ettik. Büyükşehir belediyesi ile yapacağımız görüşmelerden  hem bizim hem de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için en doğru kararın çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

GÜZELBEY: “MAĞDURİYETİ GİDERMEMİZ GEREKİYOR”

Özel Halk Otobüsleri İşletmelerinin yolcu taşıma ücretlerine zam talebinin kendilerine iletildiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, bu hafta içerisinde bu talebi değerlendireceklerini belirtti. Başkan Güzelbey, “5 senedir yolcu taşıma ücretlerine zam yapmıyoruz. Burada dengeyi kurmak önemli. Ne vatandaşı çok para ödettirerek mağdur edeceksiniz. Ne de hizmeti aksattırıp onları perişan edeceksiniz. Biz bu haftanın sonuna yolcu taşıma ücretleriyle ilgili talebi değerlendireceğiz. Ne kadar süredir zam yapmadığımızı, bu süre zarfında akaryakıta ne kadar zam geldiğini ve bu zamların nasıl bir yük getirdiğini görüşeceğiz. O görüşmelere ve değerlendirmelere göre bu zam kaçınılmaz olacak. Adamların herhangi bir mağduriyeti varsa bunu gidermemiz gerekiyor” diye konuştu.

DÜNDAR: “ZAM KAÇINILMAZ OLDU”

Özel Halk Otobüsleri İşletmeleri Başkanı Hasan Basri Dündar ise otobüs yolcu taşıma ücretlerine zam yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini söyledi. Girdi maliyetlerinin gittikçe arttığını ve buna karşılık uzun zamandır zam yapılmadığını belirten Dündar, “Akaryakıta yüksek oranda yapılan zam bizi oldukça mağdur etti. Bunun yanı sıra lastik, sigorta ve bağ kur primleri gibi giderlerimiz arttı. Maliyetlerin artması zammı kaçınılmaz bir hale getirdi. Bundan dolayı da yolcu taşıma ücretlerine yüzde 25 ile 28 oranlarında zam yapılması için gerekli müracaatımızı yaptık. Bu hafta içinde Büyükşehir Belediyesi’nde görüşmelerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Uzun zamandır yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını kaydeden Dündar, “Akaryakıta son yapılan zam ve diğer giderlerimiz doğrultusunda yolcu taşıma ücretlerine yüzde 25-28 oranlarında zam talep ettik. Büyükşehir belediyesi ile yapacağımız görüşmelerden  hem bizim hem de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için en doğru karar çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Telgraf.Net

251 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. belma dedi ki:

    bence öğrencilere fazla ağır zaten kalacak yer yiyecek derken paralar azalıyor öğrencilere ayrı ve özel bir tarife uygulanmalı birde halk otobüsleri derneği başkanından rica edeceğim otobüslerinizin hepsinde sigara içmek yasaktır cezası 69 tl dir yazısı varken özelliklede kışın camların açılmadığı otobüslerde şöferleriniz sigara içmesinler çünkü sigaradan etkilenen bir sürü bebek çocuk yaşlı astım ve kalp hastası milyonlarca insan var sigaranın şöförlere yasaklanmasını özellikle rica ediyorum

BİR YORUM YAZ