tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMEDE EK-1 PUANLARI LİSTELER HALİNDE DUYURULMALIDIR

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMEDE EK-1 PUANLARI LİSTELER HALİNDE DUYURULMALIDIR
tesakademi

Bilindiği üzere, bulunduğu eğitim kurumunda dört veya sekiz yıllık süreyi dolduran okul/kurum yöneticilerinin yeniden görevlendirme işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime göre başlatılmıştır. Yönetici görevlendirme yönetmeliği gereği bulunduğu okul/kurumda görev yapanlardan çalışma süresini dolduranların yeniden görevlendirilmeleri ise yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 form üzerinden yapılacaktır. Yayınlanan takvime göre yeniden görevlendirilecek yöneticilerin Ek-1 form üzerinden değerlendirme işlemleri başlatılmış, sonuçları ise 5 Nisan Cuma günü duyurulacaktır.

Yeniden görevlendirilecek yöneticilerin Ek-1 form üzerinden yapılan değerlendirme sonucu belirlenen puanların il milli eğitim müdürlükleri tarafından listeler halinde kamuoyuna duyurulması gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda farklı uygulamalara yer verilmiş, bir kısım il milli eğitim müdürlükleri Ek-1 puanlarını listeler halinde duyurmak yerine herkesin kendi puanını göreceği şekilde yayınlamıştır. Bu durum ise çeşitli şaibeleri ortaya çıkarmış, yönetici görevlendirmelerine gölge düşürmüştür. Bu tür olumsuzlukların önüne geçilmesi, uygulamada birlikteliğin sağlanması adına tüm il milli eğitim müdürlüklerinin yöneticilerin Ek-1 form üzerinden yapılan değerlendirme sonucu oluşacak puanlarını listeler halinde kamuoyuna duyurması gerekmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiğimiz yazıda demokratik ve şeffaf yönetim ilkeleri gereği 5 Nisan 2019 Cuma günü açıklanacak olan yöneticilerin, Ek-1 form üzerinden yapılan değerlendirme puanlarının listeler halinde kamuoyuna duyurulması için il milli eğitim müdürlüklerinin uyarılmasını talep ettik.

 

İlgili yazımız için tıklayınız.

291 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ