tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Yeni Milli Eğitim Müdürümüzü Şube Olarak Ziyaret Ettik

Yeni Milli Eğitim Müdürümüzü Şube Olarak Ziyaret Ettik
tesakademi

 ziyaret_gaziantep_mem

        Gaziantep son yıllarda belki de en fazla Milli Eğitim Müdürü değişen İller arasında ilk sıralardadır. Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte Gaziantep’e yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’yi ziyaret ettik. Gaziantep’e yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz METE daha önce aşağıdaki görevlerde bulunmuştur.

       Öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği görevlerinin yanı sıra çeşitli vakıf, dernek, sendika ve spor kulüplerinde; yöneticilik, kuruculuk ve yönetim kurulu üyeliği görevleri yaptı. 2011-2013 yılları arsında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 2013-2014 yılları arasında Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 26 Haziran 2014 tarihinde Yalova İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Cengiz METE, 22 Mart 2016 tarihinden itibaren İlimize atanarak Gaziantep İl Milli Eğitim müdürü olarak görev yapmaya başladı.

       Yeni İl Milli Eğitim Müdürümüze hayırlı olsun ziyaretimizde Gaziantep’in ve Ülkemizin eğitiminde öne çıkan belirli konularda görüşmelerde bulunduk. Gaziantep’in eğitim konusunda hangi durumda olduğu, okullaşma, öğretmen açığı, eğitim çalışanlarının yaşadığı problemlerle ilgili konuşuldu. Eğitimde nicelikle beraber niteliğinde mutlaka artması gerektiği, bu anlamda öğretmenden, öğrenciye, veliye ve Gaziantep halkına kadar herkesin eğitim meselesine sahip çıkması gerektiği anlattık. Gaziantep’te özellikle son bir yılda yapılan okullaşma, yeni öğretmen ataması, okulların zorunlu eğitime alınması, eğitimde başarı için rekabet başlamasının önemli olduğunu ve bu çalışmaların hız kesmeden devam etmesi gerektiğini anlattık.

       Eğitim çalışanlarının Gaziantep’te durmadıkları ve tayinle az öğretmen atandığı, il dışına ise sürekli ve çok sayıda öğretmenin tayin istediğini belirttik. Öğretmenlerin İlimizden ayrılma sebepleri arasında Gaziantep’in pahalı bir şehir olduğu, eğitim çalışanlarına yapılan ötekileştirme ve ayrımcılığın çalışanların motivasyonunu bozduğunu söyledik. Yönetici atamaları da dahil bir çok konuda eğitim çalışanlarına adaletli davranılmaması, eğitim çalışanlarının ayrımcılığa uğramasının Gaziantep’te eğitim çalışanlarının güvenini zedelediğini belirttik. Gaziantep’te eğitim çalışanları arasında adaletli olunması, eğitim çalışanlarına genel ve eşit davranılması talep ettik.

       Yeni Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’nin İlimizle ilgi izlenimlerini dinledik. Yeni Milli Eğitim Müdürümüz, Gaziantep’in başarısı için yapılmakta olan doğru ve faydalı çalışmaların devam ettirileceğini, bunlara yeni projeler eklenerek İlimizde eğitimde niteliğin arttırılması çalışmalarında geri adım atılmayacağını söyledi.

       Gaziantep’te eğitim yarışında rekabet ortamının devam ettirilmesinin önemini paylaştık.  Bu konuda Şubemize ve üyelerimize düşen görevleri layıkıyla yapmakta olduğumuzu ve bundan sonrada Gaziantep için fedakarca eğitimcilik görevimize devam edeceğimizi belirttik. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin uygulamalarında tarafsız, adaletli ve güven verici olmasının önemli olduğunu belirttik.

       Yeni Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’yi ziyaretimizde, İlimizin eğitim için özel değil, genel taleplerimizin olacağını söyledik. Gaziantep’in eğitimi ve eğitim çalışanlarının problemleriyle ilgili karşılıklı görüş alış verişine devam edilmesi gerektiği konuları istişare edildi.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak Yeni İl Milli Eğitim Müdürümüze görevinde başarılar diliyoruz.

                             TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBE YÖNETİM KURULU

98 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ