tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Yandaş Kadrolaşmaya Suç Üstü

tesakademi

Yanlı ve yandaş atamaların, gece yarısı atamalarının, haksız takdir ve teşekkür vererek puan artımına sebep olanların cezası birer birer verilmeye başlıyor. Siyasi erk ile gücü kendilerinde hisseden, siyasetin her daim payandası haline gelmiş, yanlı ve yandaş atamaların odağı olmuş kişiler gereken cezayı er geç mutlaka alacaktır. Kimse hakkımızı öbür dünyaya bırakacağımızı düşünmesin. Hakkımızı bu dünyada alıp, suçluların, yanlı ve yandaş atama yapanların yaptıklarını yanlarına bırakmayacağız. Türk Eğitim-Sen olarak her zaman haklının yanında olup, haksıza, yanlı ve yandaş kadrolaşma yapanlara gereken cezaları verdirmeye, hakkın hukukun ülkemizde var olduğunu göstermeye devam edeceğiz. Kimse kendisini bulunduğu yerin kralı, bulunduğu yerin tek güç sahibi sanmasın. Herkes hakkını ve hak ettiğini! bir gün mutlaka alacaktır.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Şubat 2010’da yapmış olduğu Okul Müdürleri ataması sonrasında şubemiz tarafından kurum tipleri, bazı yönetici adaylarına duyuru yapıldıktan sonra takdir ve teşekkür verilerek haksız rekabet oluşması hatalı ve yanlış puanlama yapılarak atamalar yapıldığını içeren bir resmi yazı ile işlemlerin düzeltilmesini istemiştik.

Şubemize verilen olumsuz cevap sonrası Sendika Genel Merkezimiz tarafından atamayı yapan Komisyon üyeleri Vaiz DOĞAN, Metin MENGİLLİ, Şaban KÜTÜK, Abdulhalim ÜNVERDİ ve Mithat SEVİN hakkında, Gaziantep Valiliğince verilen 28/05/2010 gün ve 2010/12 sayılı Soruşturma İzni Verilmemesi yönündeki kararın Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi tarafından 15/07/2011 ve Karar no:2010/206 sayılı kararla eksik evrak bulunmasından dolayı inceleme ve akabinde soruşturma açılmasına karar verilmiştir.

Yapılan ön inceleme ve soruşturma sonrasında; Gaziantep Vekil İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mithat SEVİN(EBS Gaziantep Şube Başkanı),Metin MENGİLLİ, Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Vaiz DOĞAN, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim ÜNVERDİ, Şahinbey İlçesi Hacı Fehime Güleç İÖO.Müdürü Şaban KÜTÜK, Atama  ve Değerlendirme Komisyonu üyeliklerinden dolayı Şehitkamil eski İlçe Milli Eğitim Müdürü yeni Kilis Musabeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel YILMAZ Behiye Reşat Kaleoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Sami MURAT, ve Orhangazi Anaokulu Müdür Yardımcısı Sibel ALICI Okul Kurum Tipi Belirleme üyeliklerinden dolayı  Sabriye Küncülü Anaokulu Müdürü Mesut KARAHAN müracaat şartı tutmadığı halde bu kuruma müracaat ettiğinden dolayı, uyarma cezası almıştır..

Ayrıca Sabriye Küncülü Anaokulu Müdürü Mesut KARAHAN’a  idari yönden  atama şartları tutmayan okula atandığı için atamasının iptal edilmesi gerçekleştirilmiştir.

Bu resmi evraka  göre  yapılan 2010 müdür atamaları şaibeli, hileli, yanlı ve taraflıdır. Üyelerimiz ve eğitim çalışanları tarafından açılan şahsi davalar ile oluşan yeni mahkeme kararları Gaziantep Milli Eğitim Yöneticileri tarafından yanlış ve yanlı hareket edilerek sıralar işletilmemiştir.   Gaziantep Valiliği İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem SERİN, Atamadan sorumlu Müdür Yardımcıları Metin MENGİLLİ, Hamdi ATAYENER ve görevli atama komisyonu üyeleri; idari mahkeme kararları sonrası oluşan hukuki yaptırımları hiçe sayarak yanlı taraflı kararlar alıp düzenlemeler gerçekleştirerek Ali ÇALI, Remzi YILMAZ, Murat KAR, Namık GEDİK, Tuncay AKIŞ, Mustafa TÜRKMEN ve Faruk ÇELİK’in özlük haklarını korumuşlardır. Bunun yanı sıra sıraları işletmeyerek Muharrem KATIOĞLU, Hasan  ŞAKİR ve İsmail BİLMEZ’in kazanılmış hakları adı geçen yetkililerce gasp edilmiştir.

Türk Eğitim-Sen, bu ve buna benzer olayların üzerine her zaman giderek, her türlü hukuki girişim ve mücadeleleri yaparak, hukukun tecelli etmesini sağlayacaktır. Hiç kimse kendisini hakkın hukukun üstünde düşünerek, var olduğu birimin veya kurumun tek efendisi, tek yöneticisi olduğunu sanmasın…!!! Genelinde tüm Türkiye’de, özelinde ilimizde her zaman hakkın ve hukukun tecelli etmesi için var olmaya devam edeceğiz.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi

 KARAR PDF DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

624 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. kadir dedi ki:

  haksız yapılan müdür atamalarının tekrar değerlendirilmesini sağlarsanız vicdanlardaki yarayı durdurmuş olacaksınız.onurlu mücadeleniz ve dik duruşunuzdan dolayı tebrik ediyorum.

 2. ali gül dedi ki:

  müslüman geçinip hak yiyenlerle mücadelenmizi canı gönülden destekliyorum

 3. duyarlı dedi ki:

  Duyuru sürecinde Şahinbey Kaymakamlığıda Teşekkür Belgesi vererek bazı adayların avantajlı duruma geçmesini sağlamıştır.Atama komisyonuda bu belgelerin puan değerini düşürmeyerek olaya çanak tutmuştur.İnşallah bu haksız durum sizin sendikanızın girişimleriyle mahkemece düzeltilir.Adalet herkes için gereklidir.Başarılarınızın daim olması dileğiyle…

 4. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü’nde eğitim yapıyormuş gibi gösterip te ayrımcılık yapanlar, kul hakkı yiyenler, müslüman mı acaba?

  Kendinize gelin beyler, gülünç oluyorsunuz, eğitimi kadrolaşma uğruna bitirdiniz. Fakat Milli Eğitim Yönecileriyle AKP siyasetçilerinin eğitimi kuşatmalarına rağmen Gaziante’teki başarıyı arttıracağız.

  Bu arada uyduruk soruşturmayla Kamil HACIOĞLU Kaşıbeyaz İÖO’na atanacakmış.

  Soruşturmayı yapan müfettişlerin ve atamaya imza atacak kahramanların (!) pişkinliklerine bakarak utanır mı diye izliyoruz.
  Emir erleri kafanızı kuma gömmeyin, her tarafınız ortada…
  Yaptığınız herşey ortada, size madalya yerine kırık ampul takacağız…

  Yaptıklarınızdan eğitimciler utanıyor…

  Sizler azıcık olsun utanmıyor musunuz?

  ….

BİR YORUM YAZ