tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması Coşkulu Geçti

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması Coşkulu Geçti
tesakademi

       13 Nisan 2016 Çarşamba günü Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK İlimize gelerek  Şubemizi ve Teşkilatlarımızı ziyaret etmiştir. Genel Başkanımızla birlikte Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanımız Sayın İlhan KOYUNCU, Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreterimiz Seyit Ali KAPLAN, Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Talip GEYLAN İlimizi ziyaret  etmişlerdir.

       Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK’un İlimizi ziyareti sabah saat 09:45’te Gaziantep Havaalanında Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerimizce karşılanmasıyla başlamıştır. Ziyaret sabah saat 10:40’ta Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemizi ziyaretle devam etmiştir. Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK, saat 11:30’da Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemizde Basın açıklaması yaparak gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştur. Kilis’e Suriye tarafından atılan roketlerin düşmesi sonucu yaşana can kaybı ve yaralananlarla ilgili açıklamalar yapılmıştır. Hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan Rahmet dilenirken, yaralılara acil şifalar dilenmiştir. Taşeron çalışanları, memurların hakları, iş güvencemiz gibi konularda açıklamalar yapılmıştır.

      Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK ve beraberindeki heyet Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikalarımızın Gaziantep’teki Şube, İl Temsilciliği ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte öğle yemeği yenilerek değerlendirmelerde bulunulmuştur.

       Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK, beraberindeki heyet ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Şube, İl Temsilcileri ve Yönetim Kurulu üyelerimizin de katılımıyla Kilis’e roket düşmesi yaşanan olaylar nedeniyle saat 14:45’te  Kilis ziyareti yapılmıştır. Kilis’te Türkiye Kamu-Sen Kilis İl Temsilciliği ziyaret edilerek, Kilis İl Temsilcisi Osman BOYBEYİ, Kilis’teki Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın Şube Başkanları, İl Temsilcileri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sendika üyelerime roket düşmesi sonucu yaşanan can kaybı için taziye dilekleri, yaralılar için Yüce Allah’tan acil şifalar dilenmiştir. Kilis’te yapılan toplantı ve görüşmelerde geçmiş olsun dilekleri iletilmiştir.

       Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet sonrasında Gaziantep, Oğuzeli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sait KILIÇ’ı ziyaret etmiştir. Ziyarete Türk Eğitim-Sen Oğuzeli İlçe Temsilcimiz Gürbüz GÜNER ve Yönetim kurulu üyelerimiz de Genel Başkanımız ve Heyetini karşılayarak iştirak etmişlerdir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanımız Sayın İlhan KOYUNCU ve Oğuzeli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sait KILIÇ Belediye çalışanlarıyla ilgili karşılıklı görüşmelerde bulunulup bir süre sohbet ettikten sonra Gaziantep’e hareket edilmiştir.

       Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın Şube, İl Temsilcilikleriyle birlikte Sendikalarımızın Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Komisyonu Üyelerimiz, Sendikalarımızın Yönetim Kurulu Eski Üyeleri, Şube Müdürlerimiz, Okul ve Kurum Müdürlerimiz, İş Yeri Temsilcilerimiz katıldığı “Türkiye Kamu-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması” toplantısında bir araya gelendi. Toplantı saat 19:00’da Kalender Plaza’da başladı. Toplantıya ilgi yoğundu. Toplantıya yaklaşık 850 kişi katıldı.

       “Türkiye Kamu-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması” toplantımızın açılış konuşmasını Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi ve Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler FİDAN yaptı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK alkışlarla kürsüye davet edilerek teşkilatlarımıza ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Genel Başkanımız konuşmasında; Kilis’te yaşanan olaylar, Suriye’den gelenlerin durumu, millet olma şuuru, sendikacılık ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan sendikacılıkla ilgili konuşmalar yaptı. “Sendikacılıkta eğer Türkiye’de bir paralel aranıyorsa gerçek paralelin kamu çalışanları arasında her alanda ayrımcılık yapan, haksızlık yapan, mevcut siyasi iradeden himaye görerek kamu çalışanlarına baskı yapan ve herkesin bildiği bir sendikanın kamuda paralel sendika” olduğunu söyledi. Çalışmaya hayatında yaşanan sorunlar ve yapılan mücadeleleri anlatı. Memurun iş güvencesi ve olup bitenleri anlattı. Esnek istihdam, taşeron çalışanları ve çalışma hayatını bekleyen problemleri anlattı. Bu yıl yaşanan terör olayları nedeniyle verdiğimiz şehitlerimiz nedeniyle 1 Mayıs’ı Türkiye Kamu-Sen olarak kutlamayacağımızı, bu kadar şehidimiz varken bayram yapılamayacağını söyledi. Konuşması tam olarak 1 saat süren Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK ilgiyle izlenerek dinlendi. Konuşma sonrasında Genel Başkanımıza be Beraberindeki heyete toplantı ve günün anısına Gazi İlimizi temsil eden hediyeler takdim edildi.

       Sonrasında Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet saat 21:25 Uçağıyla Gaziantep’ten Ankara teşkilatlarımızın yöneticileriyle birlikte uğurlandı.

       “Türkiye Kamu-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması” toplantımıza katılan başta Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanımız Sayın İlhan KOYUNCU, Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreterimiz Seyit Ali KAPLAN, Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Talip GEYLAN, Gaziantep/Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait KILIÇ, Türk Eğitim-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Hikmet KARAKUŞ ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Şanlıurfa/Birecik Türk Eğitim-Sen İl Temsilcisi Mehmet KARA, Adıyaman Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şemsettin AĞAR, Adıyaman/Besni Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Fuat AKDENİZ, Şube Eski Başkanı Ve Türk Eğitim-Sen Eski Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa KIZIKLI, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet SARIYILDIZ, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın ALBAK, Şube Yönetim Kurulu Eski Üyelerimize,  Proğrama ev sahipliği yapan ve emek veren yine başta Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz ve Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler FİDAN, Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Kemal KAZAK, Türk Büro-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Zihni ÖZPOLAT, Türk Haber-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Niyazi ALBAYRAM, Türk Tarım Orman-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Cuma EROL, Türk İmar-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz Mustafa KERT, Türk Enerji-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz Hasan AYTAÇ, Türk Yerel Hizmet-Sen İl Temsilcisi Hasan AYTAÇ, Türk Diyanet Vakıf-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz Süleyman ŞAHİN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Komisyonu Başkanları ve Üyelerimiz, İlçe Temsilcilerimiz ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İş Yeri Temsilcilerimiz, Okulu ve Kurum Müdürlerimiz, Müdür Yardımcılarımız ve katılabilen tüm üyelerimize Şahsım, Şubem ve Sendikam adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

       Katılan ve katkı sağlayan herkesin eline, emeğine, yüreğine sağlık.

       İyi ki varsınız.

     Bekir AVAN
Türk Eğitim-Sen
Gaziantep Şube Başkanı

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

46 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ