tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Türkcell’den Türkan Mehmet Akcan’a Hediyeler…

tesakademi

Turkcell çalışanlarının oluşturduğu Turkcell Gönüllüleri, yeni yılda binlerce çocuğu gülümsetecek bir projeye imza attı. 2 hafta süren bir kampanya ile Turkcell çalışanlarına oyuncak bağışı yapmaları için çağrı yapıldı. 20 Aralık’ta sona eren kampanya sonucu toplanan 10 bin adet oyuncak, yeni yılın ilk günlerinde Gaziantep’in de aralarında bulunduğu 15 il’deki 22 ilkokulda sahiplerini buldu.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in çalışanlarından oluşan ve 7 yılda birbirinden özel projelere imza atan Turkcell Gönüllüleri, bu kez yeni yılda binlerce çocuğa oyuncak hediye edebilmek için kolları sıvadı. Turkcell Grup çalışanlarının 2 hafta içinde bağışladığı 10 bin oyuncak, ayrıştırılarak sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Oyuncaklar yeni yılın ilk günlerinde çocuklara hediye edildi. Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, “Turkcell Gönüllüleri olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk etkinliklerimiz sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki ilkokulları görme fırsatımız oldu. Hayatlarında hiç gerçek oyuncağı olmamış çocuklarımız var. Onlara oyuncak hediye etme isteğimizden yola çıkarak, Turkcell Grup bünyesinde bu kampanyayı başlattık. Kampanyamız yılbaşı ruhuyla da birleşince, çalışanlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık. Bu okullardaki neredeyse boş kütüphaneleri gördük ve kolları sıvadık. Hepsine yüzlerce birbirinden güzel ve renkli kitaplardan oluşan kütüphaneler de yaptırdık. Tek dileğimiz hem kütüphaneler hem de oyuncaklarla çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak ve “merak” duygularını geliştirmek. Çocuklarımızın mutluluğu bizi motive ediyor ve yeni projeler için güç veriyor” dedi.

GAZİANTEP’TE HANGİ OKULA GÖNDERİLDİ?

Turkcell çalışanlarının bağışladığı oyuncakların dağıtıldığı 22 okul şöyle: Adana 60.Yıl Manas İlköğretim Okulu (Adana), Bayram Karadağ İlköğretim Okulu (Adana), Taşkuyu İlköğretim Okulu (Adıyaman), Uzuntepe İlköğretim Okulu (Adıyaman), Yenipınar İlköğretim Okulu (Aksaray), Mermer Bucağı İlköğretim Okulu (Diyarbakır), Bellitaş İlköğretim Okulu (Erzurum), Türkan Mehmet Akcan İlköğretim Okulu (Gaziantep), Demirbilek İlköğretim Okulu (Hatay), Kudret Saraçoğlu İlköğretim Okulu (İstanbul), Şehit Öğretmen Nevzat Akdemir İlköğretim (İstanbul), Kazgöl İlköğretim Okulu (Muş), Dumlupınar İlköğretim Okulu (Şanlıurfa), Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu (Şanlıurfa), Atabeyli İlköğretim Okulu (Kastamonu), Harun Yüksel İlköğretim Okulu (Tokat), Çamlıca İlköğretim Okulu (Tokat), Hüsamettin Kulaklı İlköğretim Okulu (Denizli), Zehra Suna Manasır İlköğretim Okulu (Denizli), Ziya Gökalp İlköğretim Okulu (Erzincan), Güzelsu İlköğretim Okulu (Adıyaman), Şehit Sadık Nazlı İlköğretim Okulu (Yozgat) Okullarda “merak kütüphaneleri” açıldı Turkcell çalışanlar tarafından bağışlanan oyuncakların dağıtılacağı okullara, yine Turkcell Gönüllüleri tarafından “Merak Kütüphaneleri” yaptırıldı. Oyuncakların hediye edildiği gün açılışı yapılan kütüphanelerde, öğrencilerin merakını giderecek ve daha çok sorgulamasına yardımcı olacak kitaplar bulunuyor. 10 gönüllü Turkcell çalışanının girişimiyle yaklaşık 7 yıl önce başlayan Turkcell Gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor ve şirket içinde organizasyonlar düzenleyerek Turkcell çalışanlarının bireysel olarak kişi ve projelere destek vermelerini sağlıyor. Yaklaşık 500 Turkcell çalışanı düzenli olarak her ay maaşlarından bu projelere destek veriyor ve zaman ayırıyor. Sonucunda “İlk Tatil”ini yapan çocuklar, susuz köye su, fen laboratuarları, merak odaları, oyun alanları, sıcacık giysilerle sıcacık gülümsemelere kavuşan binlerce çocuğun mutluluğunu yaşıyorlar.

494 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ