tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin zaferi…!

tesakademi

 www.HaberATA.com // Türk Eğitim-Sen Gaziantep şubesi tarafından, Gaziantep Şehitkamil ilçesi Mehmet Çolakoğlu İlköğretim Okulu’nda 2009 yılında yapılan banka promosyon sözleşmesine açılan dava sonuçlandı. Sonuçlanan davada karar neticesinde yapılan sözleşmenin hukuka uygunsuzluğu belirtilip sözleşme feshedilmiştir. 

       Alınan karar metni sonuç bölümünde; şu cümleler geçmektedir. ” Olayda, protokolün Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi Mehmet Çolakoğlu İlköğretim Okulu yönetiminin tarafından imzalandığı, bu protokolün hangi banka imzalanacağının belirlenmesi aşamasında oluşturulacak komisyonun, protokol okul bazında imzalandığı için okulda en fazla üyeye sahip sendika üyesinin katılımı ile oluşması gerekirken, okulda en az üyeye sahip sendika üyesinin katılımı ile oluştuğu, mevzuata aykırı şekilde oluşan komisyon tarafından belirlenen banka ile imzalanan işlemde hukuka uyarlık görülmemiştir.

        Açıklanan nedenlerle dava konusu işlemin iptaline, aşağıda dökümü yapılan 83.90 TL, yargılama giderinin ve A.A.Ü.T uyarınca belirlenen 500.00 TL vekalet ücretinin davalı idareden tarafından davacıya ödenmesine, artan posta ücreti avansının isteği halinde davacıya iadesine, kararın tebliğinden itibaren 30 gün içinde Danıştay’a temyiz yolu açık olmak üzere, 28/01/2010 tarihinde oybirliği ile karar verildi.”

       Daha önce bir çok il, ilçe ve belde de yaşanan promosyon karmaşasına bir örnek daha oluşturan bu karar sonucunda, okulda en fazla üyeye sahip sendikanın promosyon sözleşmesi imzalamakla yetkili olduğu Türk mahkemelerince de bir kez daha karara bağlanmış oldu.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep şubesi tarafından yapılan açaıklamada, bu kararın Gaziantep ilindeki promosyon tartışmalarına noktayı koyacağı, hak ve hukukun kazandığı, yapılan haksızlığın sonucunda mahkemenin vermiş olduğu kararla hukukun işlediği, yanlış ve yanlı kararlarla “biz yaptık oldu” mantığı ile  hareket edenlerin de mahkemenin vermiş olduğu bu karara istinaden yanlışlarını görmeleri gerektiği belirtildi.

 

İLGİLİ MAHKEME KARARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 ….

www.HaberATA.com

 

50 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ