tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TÜM ÜYELERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

TÜM ÜYELERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER…
tesakademi

15 Mayıs 2023 tarihine Gaziantep’te üye sayımız 6365, Türkiye geneli ise 242 bin 262 oldu.

Hak arama mücadelemizde sendikamızı tercih eden tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

1992’den bu yana yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz büyüyerek, güçlenerek devam ediyor. Türk Eğitim-Sen, Türkiye sevdalılarının sendikası, sendikacılığın ise milli takımıdır.

Ülkemizde seçim ortamının oluşturduğu kutuplaştırmayı hak aramak, eğitim çalışanlarının mücadelesini vermek yerine üye devşirmeye tahvil eden sendikamsı yapıların maskesinin düşeceği bir dönem yaşayacağız.

Her şarta eğitim çalışanlarının yanında durduk. Eğitim çalışanlarıyla omuz omuza, gönül gönüle, yürek yüreğe mücadele verdik.

Verdiğimiz her mücadelede eğitim çalışanlarının umudu olduk.

Haksızlığa, ayrımcılığa, baskıya, şantaja, kamu gücünü kullanarak sendikacılık yapanlara, eğitim çalışanlarını terörize edenlere, gayri milli odaklar ve bu odaklardan beslenenlere karşı mücadele ettik ve bu mücadelemiz hiç bitmeyecek…

Toplu Sözleşme masalarında haklarımız peşken çekenler memura hak kazanamaz. 2021 Toplu Sözleşmelerinde 23 Ağustos 201 tarihinde memurun felaketine imza atanlar memuru perişan etmiştir. Refah payı, geçmiş yılların kaybı için seyyanen zam, memurun aleyhine olan vergi dilimi düzenlemesinin, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinin olmadığı 2021 yılı toplu sözleşmeleri memuru perişan etmiştir. Yetkili malum sendikaya rağmen mücadelemiz devam ettirdik ve bu problemleri Toplu Sözleşme masasının dışında tek tek çözmeye memurlara nefes aldırmaya çalışıyoruz.

Yaşanan hayat pahalılığı karşısında memurların alım gücünü korumaya çalışıyoruz.

Ayrımcılığa, ötekileştirmeye, haksızlığa, adaletsizliğe, kul hakkı yiyenlere karşı mücadelemiz hiç bitmeyecek.

Mülakatlar tamamen kalkmalı, devlette liyakat ve ehliyet esas alınmalıdır.

Gücümüzü üyelerimizden, eğitim çalışanlarından alıyoruz.

Eğitim çalışanlarına hep inandık, güvendik ve her zaman eğitim çalışanlarının yanında durduk.

İlkemiz önce Ülkemiz diyerek, verdiğimiz onurlu ve kararlı mücadelemize destek veren Türkiye Sevdalılarına teşekkür ediyoruz.

Tüm zorluklara karşı yılmadan, usanmadan, bıkmadan mücadele eden İş Yeri Temsilcilerimize, Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Temsilciliklerimize, İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, Şube Kadın Komisyonu Başkanı ve Kadın Komisyonu üyelerimize, Şube Disiplin, Denetleme ve Yönetim Kurulu üyelerimize, tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Selam olsun Türkiye Sevdalılarına!

Saygılarımla….

Bekir AVAN

 

Genel Başkanımız Sayın Talip GEYLAN’ın Teşekkür Mesajı da aşağıda olduğu gibidir:

242.262 Üyemize Teşekkür Ediyorum.

“15 Mayıs aidat kesintileri itibariyle sendika üye sayıları tespit edildi. Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı Türk Eğitim Sen, 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Türk Eğitim Sen, kararlı ve ilkeli sendikacılığın adresidir. Türk Eğitim Sen, her durum ve koşulda eğitim çalışanlarının yanında saf tutan hak arama mücadelesinin yolbaşçısıdır.

Türk Eğitim Sen, eğitim çalışanlarının hak ve kazanımları söz konusu olduğunda, hiçbir denge hesabı gütmeden temsil ettiği kesim adına tavır alan cesur sendikacılığın amiral gemisidir. Türk Eğitim Sen, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz aziz milletimizin ve ebed müddet bildiğimiz devletimizin menfaati söz konusu olduğunda sağına soluna “Kim var?” diye bakmadan, hesapsızca “Ben varım” diyen Türkiye sevdalılarının hayat verdiği milli bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Sen, Türkiye’dir!

Türkiye; devletimizin kuruluş felsefesidir.

Türkiye, Anayasamızın başlangıç ve değiştirilmesi teklif edilemeyecek ilk üç maddesinde anlamını bulan temel değerlerimizdir.

Türkiye, Atatürk’tür.

Türkiye, İstiklal Marşı’dır, Başkent Ankara’dır, Türkçe’dir, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışıdır. Türkiye, Anayasa 42. Maddede ifade edildiği şekliyle eğitim dilinin yalnız Türkçe olacağı şuurudur. Türkiye Anayasa 66. Maddede “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür” şeklinde vurgulanmış olan milli kimlik bilincidir. Türk Eğitim Sen’i, etkili sendikacılığın merkezi kılan 242.262 üyemize teşekkür ediyorum. Ayrıca ve hassaten; Her türlü zorluğa, sıkıntıya, fitneye rağmen Türk Eğitim Sen’i hep büyük kılan teşkilatımızın bütün emektarlarına bütün üyelerimiz ve eğitim çalışanları adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu başarının asıl sahibi; şube başkanlarımız, şube yöneticilerimiz, ilçe yönetimlerimiz, kadın komisyonu üyelerimiz ve işyeri temsilcilerimizdir. Her biriyle gurur duyuyorum, Rabbim hepsinden razı olsun.” dedi.

1 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ