tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

TES’in BÜYÜK BAŞARISI

tesakademi

       TES’İN KARARLI MUCADELESİ SÖZLEŞMELİLERE KADRO GETİRİYOR….

       Türk Eğitim-Sen’in kararlı mucadelesi sonucu sıkışan AKP; Cumhuriyet tarihinde ilk defa uygulamaya  koyduğu sözleşmeli köleliğe kendi eliyle oy kaygısından dolayı son vereceğini söylüyor.  Ancak; tüm sözleşmeli öğretmenler kadroya geçmedikleri sürece siyasi iktidar tarafından oyalama ile bu günlere getirilmeye çalışılan sözleşmeli kölelik, gündemden çıkmayacak gibi görünüyor. Muhalefet partileri CHP ve MHP  sözleşmelileri hiç bir şart olmadan derhal kadroya geçirmeyi proğramlarına alınca, AKP  köşeye sıkıştı ve oy kaygısına düştü. AKP’nin yıllardır Ülkemizeki Kamu Çalışanlarını ve işçileri 4/B, 4/C ve taşeron işçiliğine, amele gibi çalışmaya zorlamasına tepki çığ gibi büyümektedir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen  olarak çalışma hayatındaki AKP’nin köleleştirme uygulamalarına karşı büyük mücadeleler verdik. Türk Eğitim-Sen olarak her zaman bu konunun takipçisi olacağız. Verilen sözlere kanmadan bütün sözleşmeliler  kadrolu oluncaya kadar meşru olan her mücadeleyi yapacağız. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimlerde çalışanları-bizleri köleleştirmeye çalışanlardan sandıkta hesap soracağız.

       Hak güçlünün değil, haklının olana kadar her zaman her yerde mücadele edeceğiz. 

       İşte siyasi iktidar kanadından o açıklama; 

        Cemil Çiçek A Haberde sözleşmeli personelden bahsetti ve yüzde yüz bu sorunu çözeğiz dedi.

        Açıklamasında Sayın Çiçek

“Başbakanın dün açıkladığı gibi sözleşmeli personel yüzde yüz kadrolu olacaktır. Tayin içinde kadro verilmesini beklemeyecek 3 yılını dolduran herkese olacak. Sözleşmeli personelin oyunu almak istemiyor muyuz? Ancak bunun için kanun çıkarmamız lazım. Kanun olmadan nasıl yapalım? Keşke yapabilsek…
İki oy için elli kilometre gidiyoruz, bu kadar sözleşmeli personelin oyu için hemen yapmak istiyoruz ama kanun bırakmıyor. Ama kesin yüzde yüz bu sorunu çözeceğiz. ” açıklamasında bulundu.

 

Haber Kaynağı: www.kamudanhaber.com

63 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ