tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Teröre Lanet Yürüyüşü Yapıldı

tesakademi

Gaziantep Şehitler Abidesi önünde, Bitlis’te ve Hakkari’de şehit olan asker ve polislerimiz için Türkiye Kamusen Gaziantep İl Başkanlığı tarafından Terörü Lanet Yürüyüşü düzenlendi.

Gaziantep halkının büyük destek verdiği yürüyüş, Kamusen’e bağlı sendikalar ile birlikte bir çok sivil toplum kuruluşu başkan ve yönetim kurulu, siyasi partilerin başkan ve yönetim kurulları, Gaziantep Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencilerinin katılımıyla yapıldı.

Türk bayrakları ile yapılan yürüyüşde atılan sloganlar ile terörün ve terörizmin bir an önce sona erdirilmesi istenirken yapılan haince salıdırıya tepki çok büyüktü. Gaziantep Şehitler Abidesi önünden başlayan yürüyüş, Gaziantep Lisesi önüne kadar devam etti.

Akşam saatlerinde yapılan yürüyüşe katılan binlerce vatandaş teröre lanet okudu. Şehit ailelerinin de destek verdiği yürüyüş sonunda açıklama yapan Türkiye Kamusen İl Başkanı, Kemal KAZAK bu kanın bir an önce durdurulması gerektiğini belirtip, her şehit sonrasında sadece açıklamalar yapıldığını ve bunun bu şekilde devam etmemesi gerektiğini söyledi. Habur rezaleti ile aynı güne denk gelen hain saldırının ne demek olduğunu teröre ve teröriste hakettiğini vereceğini söyleyenlerin, iyi anlamasını söyleyen İl Başkanı, 2002 yılından sonra artan şehit sayısının ve teröre verilen tavizin sonucunda bu duruma gelindiğini belirtti.

Grup açıklama sonrasında olaysız bir şekilde dağıldı.

YAPILAN YÜRÜYÜŞ İLE İLGİLİ FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

690 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ