tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Şubemizin Dünya Kadnlar Günü Kahvaltı Programı

tesakademi

               kahvaltı1

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 6 Mart 2016 Pazar Günü ZİRVE PARK’ta bayan üyelerimize yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltı programımıza bayan üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bayan üyelerimize yönelik yapmış olduğumuz kahvaltı programımızda, Kadın Komisyonu başkanımız Mircan KARAKUŞ bir konuşma yaparak, Türk Kadınının ve çalışan annelerin toplum içerisinde yaşadıkları zorluk ve sıkıntıları gündeme getirdi. Kadınlarımıza yönelik uygulanan şiddetin toplumda oluşturduğu trajediye dikkat çekti. Son zamanlarda ülkemizdeki terör olaylarından dolayı bu yıl yapılan kahvaltı programımıza eğlence katmadıklarını belirterek, şehit annelerinin ve şehit eşlerinin her zaman yanlarında olacaklarını belirtip terörü kınadı. “Türk Kadını ülkesi için her zaman üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmiştir.” dedi.
Kahvaltı programımızda kısa bir konuşma yapan şube başkanımız Bekir AVAN bütün bayan üyelerimizin Dünya Kadınlar Gününü Kutlayarak Sendikamızın bayan üyelerimize yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerin sorunlarını çözmek yerine, sürekli sorun üreten bir bakanlık haline geldiğini  anlattı.  “MEB çalışan bayanların süt izni konusunu çözememiş bayan üyelerimize bu konuda yöneticiler sürekli problem üreterek keyfi hareket etmektedir. Doğum sonrası bayanlarımızın kullanmış olduğu izinler yetersizdir. Doğum sonrası izinler mutlaka artırılmalıdır. Okullara atanan yeni müdür ve müdür yardımcıları görevini layıkıyla yapan bayanlara yönelik baskılar yapmakta, yapılan bu baskı ve mobing çalışma hayatını ve iş barışını tehdit etmektedir. Bayanlara baskı yaparak okulu yönettiklerini zannetmektedirler. Türk Eğitim-Sen olarak bu yapılan baskılara hiç bir zaman boyun eğmeyeceğiz.” Dedi.  

             Bayan Üyelerimize yönelik yapmış olduğumuz kahvaltı programımıza katılan tüm üyelerimize, programda emeği geçen yönetim kurulumuza ve tebrik mesajı gönderen başta Genel Başkanımız İsmail KONCUK ve Genel Merkez Yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Resimler İçin TIKLAYINIZ

76 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ