tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ŞUBE BİNAMIZIN AÇILIŞI VE MUHTEŞEM ŞÖLEN

tesakademi
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin 24 Kasım Öğretmenler günü şube hizmet binasının açılışı yapıldı. Açılışa başta Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa KIZIKLI, Genel Toplu Görüşme Ve Mevzuat Sekreteri Musa AKKAŞ olmak üzere, çevre illerin şube başkanları, Türkiye Kamu-Sen’in Gaziantep ilinde Faaliyet gösteren Sendikalarının şube başkanları, siyasi partilerden bazıların il ve ilçe başkanları, okul müdürleri, sendikamızın ilçe ve iş yeri temsilcileriyle öğretmenler katıldı. ilgili fotograflarımızdan bazılarına buradan ulaşabilirsiniz…
 
Sendika şube hizmet binasının açılışı coşkulu geçti. Açılış Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un kurdele kesimiyle başladı. Sendika şube hizmet binasının açılışı dualar okunarak yapıldı. Açılışta Türk Eğitim-Sen Genel başkanı İsmail KONCUK bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmada, “Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan İsmail KONCUK, öğretmenlerin problemlerinin çözülmesinin Türkiye için önemini anlattı. Gelişmek kalkınmak isteyen bir ülkenin öğretmenine, eğitimine önem vermesi gerektiğini, kalkınmanın eğitimle olacağını söyledi. Başbakanlık Etik Kurulunun Milli Eğitim Bakanlığı ve İl valiliklerine gönderdiği öğretmenlere pahalı hediye uyarısıyla ilgili yazıyı eleştiren İsmail KONCUK, Etik Kurulunun gönderdiği yazının derhal geri çekilmesi gerektiğini söyleyerek Milli Eğitim Bakanlığını da uyardı. Milli Eğitim Bakanının eğitim çalışanlarının haklarına sahip çıkması gerektiğini ve Etik kurulunun Gönderdiği yazının derhal geri çektirilmesi gerektiğini söyleyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, öğretmenlerin hakkına sahip çıkamayan, öğretmenler günü öncesinde, öğretmenlerin rencide edilmesine engel olamayan Milli Eğitim Bakanlığını ve Etik Kurulunu kınadı. Türkiye genelinde 81 İl valiliğine gönderilen Milli Eğitim Bakanlığı genelgesiyle okul müdürleri, okul müdür başyardımcıları ve okul müdür yardımcılarının atamaları için Valiliklerin, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin okul ve kurumlarda açık buluna bütün yöneticiliklerin derhal duyuruya çıkarılması gerektiğini söyledi. Türk Eğitim-Sen olarak 81 İl Valiliğine okul yöneticiliklerinin eskizsiz biçimde acilen duyuruya çıkarılması için yazı gönderdiklerini söyleyen İsmail KONCUK, bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.”

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi hizmet binasının açılışı, açılış kokteyliyle devam etti. Açılış kokteylinde eğitimle, eğitim çalışanlarının haklarıyla, Türkiye gündemiyle ilgili konularda konuşmalar ve değerlendirmeler yapıldı.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin açılıştan sonra aynı gün akşamında Gaziantep’in en seçkin ve en büyük salonlarından biri olan Kalender Plazada Şubenin bu sene 6.’sını düzenlediği kutlama ve eğlence ağırlıklı “Eğitimciler Şöleni” düzenlendi. 1500 kişinin üzerinde eğitim çalışanının katıldığı şölen muhteşemdi. Şölende, Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir AVAN açılış ve hoş geldiniz konuşması yaparak öğretmenlerin gününü kutlayıp, gündemle ilgili konuşma yaptı.

Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa KIZIKLI, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, Türk Eğitim-Sen’li olmanın önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Eğitimciler Şöleninde Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin faaliyetleri ve mücadelesinden övgüyle söz ederek, başta şube yönetimi olmak üzere Gaziantep’teki bütün Türk Eğitim-Sen üyelerini verdikleri hak arama mücadelesinden dolayı tebrik ederek, teşekkür etti. Türkiye’de hak arama mücadelesinde Türk Eğitim-Sen’in apayrı bir yeri olduğunu söyleyen İsmail KONCUK, diğer sendikaların ne yaptıklarına iyi bakılması gerektiğini, bazı sendikaların bölücü örgütün propagandalarına aracılık yaptığını, bölücülerle kol kola olduğunu, bazı sendikaların da mevcut siyasi iktidarın oyuncağı olduğunu, hak arama değil, mevcut siyasi iktidardan nemalanmaya çalışan kişiler olduğunu ve bunların sendikacılık yapmadıklarını, yapılanın da sarı sendikacılık olduğunu söyledi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Başbakanlık Etik Kurulunun öğretmenleri rencide eden yazısına sadece bir sendikanın karşı çıkmadığını, bu sendikanın öğretmenleri temsil etmediğini, öğretmenlerin hakkını aramadığını, dolayısıyla bu sendikanın bütün çalışanlara hak kaybettirmenin yanında kendi üyesi olan öğretmenlerin bile rencide olmaması için Etik Kurulunun yazısına karşı çıkamayan siyasilerin iki dudağı arasında, siyasilerin emirleriyle hareket eden kişiler olduğunu söyledi.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin düzenlediği 6. Eğitimciler Şöleninde, Gaziantep’te 2008 yılında emekli olan üyelere, eğitim çalışanlarına, eğitime katkılarından dolayı teşekkür belgesi ve hediyeleri törenle verildi. Yine şubenin düzenlediği “24 Kasım Öğretmenler Günü Kupası” Halı Saha Futbol turnuvasında şampiyon olan, Mehmet Çolakoğlu İlköğretim okulu, ikinci olan Naciye Mehmet Gençten İlköğretim Okulu ve 3. Olan Aliye Ömer battal İlköğretim Okuluna kupaları ve hediyeleri törenle verildi. Gaziantep Şubesine daha önceki yıllarda emekleri ve katkıları olan 2002 yılından önceki yöneticileri temsilen Şube eski başkanı Ömer SEVİM’e 2002 yılında sonra ise Göksal CAN, Cengiz ÇAKMAK, İbrahim ÖRÜKLÜ, İbrahim KARATOP, Halil Habib TEKİN, Veli KILIÇ’a verdikleri onurlu mücadeleden dolayı törenle plaket verildi.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin yaptığı Eğitimciler şöleninde duygu dolu anlar yaşandı. Katılan bütün eğitim çalışanlarının gönüllerince eğlendiği şölen 19’da başlayıp gece 23:30’a kadar devam etti. Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı sanatçıları, ve Türkiye ölçeğinde ünlü sanatçılarında sahne alarak şölene katılanları coşturduğu unutulmaz bir şölen yaşandı.

Aynı gün ve saatte Gaziantep Büyük Şehir Belediyesinin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ve resmi yazıyla eğitimcileri zorla getirtmeye çalıştıkları kutlamaya katılım kısıtlı olurken, bu emrivaki toplantıyı protesto ederek oradan ayrılan eğitimciler Türk Eğitim-Sen Şölenine gelip gönüllerince eğlendiler.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapmış olduğumuz programa katılan tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Artık geleneksel hale gelen programımız umarız öğretmenlerimizi yoğun çalışma temposundan az da olsa uzaklaştırıp, farklı bir gece olarak hafızalarda yer edecektir.

Türk Eğitimsen Gaziantep Şubesi olarak daha bir çok programda ve etkinlikte yine hep beraber yine omuz omuza yine gönül gönüle hep beraber olmaya devam edeceğiz. Gerek sendikal faaliyetlerimizde gerekse sosyal faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmayan siz öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyoruz…

87 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ