tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Rotasyon Uygulamasına Dava Dilekçesi

tesakademi

14.09.2011 tarih VE 28054 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 37/7 maddesinde il, ilçe ve okul müdürlerine rotasyon uygulamasıyla ilgili hükümlere yer verilmişken, müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılarının zorunlu yer değişikliğine ilişkin hiçbir düzenlemeye yer verilmemiştir.

Müdür Yardımcıları / Müdür Başyardımcıları Rotasyon Uygulamasına Dava

 

Bu durumda müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılarına yapılan rotasyon uygulaması, Kanun Hükmünde Kararnameye aykırı ve kanunda yeri olmayan keyfi bir uygulama durumuna düşmektedir.

 

Bu durum ile ilgili mağdur olduğunu düşündüğümüz üyelerimiz adına Türk Eğitim-Sen olarak genel bir dava açılacaktır. Ekte verilen dilekçe örneğini doldurup, atama kararnamesi ile sendikamıza başvurmanız gerekmektedir. Bu durumda olan üyelerimiz, sürekli keyfi uygulamalar ile eğitimi yaz-boz tahtasına çeviren durumlardan birine daha örnek olabilecek keyfi uygulamayı dava etmek için sizleri sendikamıza bekliyoruz.

 

Türk Eğitim-Sen olarak her zaman kanunların, hak ve hukukun üstünlüğüne inandık. Yaptığımız her çalışmada, attığımız her adımda birileri gibi bir yerlere yamanma gibi bir derdimiz olmadı. Mücadelemiz kamu çalışanlarının refahı ve huzurunun sağlanması adınadır. Ve şunu biliyoruz ki; HER MÜCADELE EDEN KAZANAMAZ; AMA KAZANANLAR HEP MÜCADELE EDENLERDIR… Sizleri mücadelemize desteğe çağırıyoruz.

İLGİLİ DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

1.121 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ