tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

PROMOSYON ZAFERİN KUTLU OLSUN TÜRK EĞİTİM-SEN

GaziantepTES

GaziantepTES

        1999 yılından bu yana Ülke genelinde verdiğimiz Promosyon mücadelesi zaferle sonuçlandı. Bugün bütün emeklilere Sayın Başbakanımız tarafından kar altında dakikalarca basına açıklama yapılarak promosyon müjdesi verildi.

        2000’li yıllarda okullarda öğretmenler kurulu toplantılarda Türk Eğitim-Sen olarak aldırdığımız kararlarda promosyonu eğitim çalışanlarına dağıttırmaya başladık. Sendika olarak Türkiye geneli mahkemelerde promosyonların çalışanların hakkı olduğu, çalışanların yararlandırılması gerektiği konularında kararlar aldırdık.

        23 Kasım 2006 tarihinde Şube Başkanı olarak şahsen katıldığım toplantıda Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticileri ve tüm Şube Başkanlarımızla dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’le promosyon pazarlığı yaptık. 12 Aralık 2006 tarihinde promosyonların %70’inin eğitim çalışanlarına dağıtılmasıyla ilgili MEB genelgesi yayınlattırdık. Fakat bunun yeterli olmadığını, promosyonların %100’ünü mahkeme kararlarıyla aldığımızı, hedefimizin promosyonların tamamının çalışanlara dağıttırmak olduğunu ilan ettik.

        Gaziantep’te 2004 yılında görev yaptığım Şehitkamil, Namık Kemal İlkokulu’nda üyelerimizle birlikte öğretmenler kurulunda promosyonların okuldaki çalışanlara dağıttırılması kararını aldırdık. Gaziantep’te ilk kez bir okulda promosyonlar eğitim çalışanlarına dağıttırdık. Tabii ki 2000’li yıllarda promosyon mücadelesini diğer şubelerimizde kendi illerinde ayrı ayı veriyorlardı. Devamında ise yaklaşık bir yıl içerisinde o dönemde Gaziantep Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı, şimdi ise Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Yöneticisi olan Mithat Sevin okulumuza müdür olarak atandı ve ilk işi promosyonların eğitim çalışanlarına dağıtılmasına karşı çıkmak oldu. Mithat Sevin, okulumuzda promosyonların eğitim çalışanlarına dağıtılmasına karşı çıktığından dolayı promosyon konusunda okulumuzu dolaylı bir şekilde şikayet ettirerek soruşturma açtırdı. Şahsım da dahil okuldaki tüm eğitim çalışanı arkadaşlarımla soruşturma geçirdik. Fakat, yılmadık, bıkmadık, usanmadık. İnandığımız mücadeleye devam ettik.

        Zaman içerisinde Promosyonların %100’nün eğitim çalışanlarına dağıtılmasını sağladık.

        Diğer kamu Kurumlarında da promosyonlar çalışanlara dağıtılmaya başlandı.

        Şimdi ise bugün (30 Aralık 2016) tarihinde Sayın Başbakanımız kar altında promosyonların tüm emeklilere dağıtılacağının müjdesini veriyor.
        Türk Eğitim-Sen’in başlattığı promosyon mücadelesinde Sayın Başbakanımız dakikalarca kar altında kalarak emeklilere promosyonların dağıtılacağı müjdesini verdi.

        Sendika olarak haklı mücadelemiz zaferle sonuçlandı ve emekliler yıllar sonra da olsa promosyonlarına kavuştular.
        Zaferin Kutlu Olsun Türk Eğitim-Sen.

        Promosyon mücadelemizde Genle Başkanımızdan, Genel Merkez, Yöneticilerimize, Şube başkan ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize, İlçe başkan ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, İş Yeri Temsilcilerimize, üyelerimize ve hak arama mücadelemizde sendikamıza desteğini ve duasını esirgemeyen tüm eğitim ve kamu çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

       İyi ki varsın Türk Eğitim-Sen…

         Bekir AVAN
     Türk Eğitim-Sen
Gaziantep Şube Başkanı

85 views

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ