tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Okullarda Rehberlik Adı Altında Teftiş Yapılamaz…

Okullarda Rehberlik Adı Altında Teftiş Yapılamaz…
tesakademi

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda rehberlik adı altında teftiş uygulaması yapılmasına itiraz ettik…

652 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında kanun Hükmünde Kararnamenin Personele İlişkin Geçiş Hükümleri başlıklı geçici madde 12’de “Maarif Müfettişleri illerde il müdürüne bağlı olarak inceleme, araştırma rehberlik hizmetleri ile il müdürünün vereceği diğer görevleri yapar. Maarif müfettişlerinin çalışma usul ve esasları yönetmelikle belirlenir.” maddesi bulunmaktadır. Bu nedenle illerde bulunan maarif müfettişlerinin denetim ve soruşturma yapma yetisi bulunmamaktadır.

İlimizde okullara gönderilen yazılar ile okullarda rehberlik çalışmaları yapılacağı belirtilmiştir. Her ne kadar okullarda rehberlik çalışması yapılacağı belirtilse de okullarımızda rehberlik çalışması adı altında teftiş denetim yapılmaktadır. Bu durum mevzuat hükümlerine aykırıdır.

Bu konuda Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimiz aracılığıyla bu duruma hem bakanlık nezdinde hemde Gaziantep Valiliğimize itiraz edilmiştir.

 

 

166 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ