tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

OKUL MÜDÜRÜLERİNE TETİKÇİLİK YAPANLAR CEZASIZ KALMAMALIDIR

OKUL MÜDÜRÜLERİNE TETİKÇİLİK YAPANLAR CEZASIZ KALMAMALIDIR
tesakademi

tes_gaziantep_okul-mudurlerinin-gorevden-alinmasina-suc-duyurusu

       Eğitim çalışanları Cumhuriyet tarihinin en büyük zulmünü yaşmaktadır. Yaşanan zulüm, 12 Eylül cuntasına ve 28 Şubatçılara rahmet okutmaktadır. Görevlerini başarıyla sürdüren okul müdürlerimizin, AKP teşkilatları ve onların milli eğitim teşkilatlarına yerleştirdiği tetikçileri tarafından müdürlüğüne son verilmiştir. Hırsızlık, yolsuzluk, bölücülerle işbirliği, milli değerlere düşmanlık süreciyle Türkiye Cumhuriyetini parti devletine götüren AKP, Türk Milli Eğitiminin temel taşları olan okul müdürlerimizi partizanca kıyıma uğratmıştır. Milli Eğitime yerleştirilen tetikçiler, kendilerine verilen tetikçilik görevini, hiçbir akla, vicdana ve ahlaka sığmayacak şekilde yerine getirmişler ve görevini layıkıyla yapan okul müdürlerimizin müdürlüklerine son verilmiştir.

       Okul müdürlerinin AKP parti devleti yapılanmasına göre tasnif edilip görevden alınması, Anayasada güvence altına alınan temel haklara, aykırılık ve hakların tırpanlanmasıdır. Hiç kimse düşüncesine, sendikasına, AKP ve yalaka yandaşlarına yakınlık derecesine göre tasnif edilemez. Bu durum insanlıktan nasibini almamışların yapacağı ahlaksızlıktır. AKP yandaşları ve tetikçileri okul müdürlerinin onuruyla oynayarak, Alman Nazilerinden de daha alçalarak insanlıklarını kaybetmişler ve insanlık suçu işlemektedirler. Yapılan bir insanlık ayıbı ve insanlık suçudur.

       Gaziantep Valisine, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısına, ve Ülkemizi Yönetenlere sesleniyoruz. Okul müdürlerimize puan veren ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri okul müdürlerini ve yaptıkları çalışmaları bilmeden puan vermişlerdir. Bilmeden verilen puanlarla adeta katliam yapmışlardır. Yine Milli eğitim yöneticileri AKP’den aldıkları talimat doğrultusunda yandaş okul müdürlerine ise hiç hak etmedikleri puanlar vermişlerdir. İlçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri verdikleri puanları Gaziantep ve Türkiye’nin bir çok ilinde açıklayamamışlardır. İlçe milli eğitim müdürleri AKP’nin tetikçiliğini yapıp, izne ayrılarak kaçmışlardır. Çünkü utanılacak işler yapmışlar, kendilerini kullandırmışlar ve okul müdürlerimize sinsice tuzak kurmuşlardır.

       Gaziantep ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri hızlarını alamamış, Haziran 2014 tarihinde Yalova’ya öğretmen olarak tayini çıkan Şahinbey, Şehit Şahin Ticaret Meslek Lisesi okul eski müdürü Ahmet ÜNAL’ı rencide etmek amacıyla düşük puan vermişlerdir. Yine Türk Eğitim-Sen Nurdağı İlçe Yönetim kurulu üyemiz ve Nurdağı İncirli İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Ümit ONAT, Haziran 2014’te Osmaniye iline tayini çıkmasına rağmen 87,5 puan vermişlerdir. Bu durum Gaziantep’te İlçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin okul müdürlerinin tayininden bile haberinin olmadığını, verilen puanların okul müdürlerini tanımadan ve ciddiyetsizce verildiğini göstermektedir. İlçe yöneticileri okul müdürlerine puan verirken azmettirilmiş ve verilen emri yerine getirmişlerdir.

       Gaziantep’te skandallar devam etmektedir. Siyasilerin baskı yaparak düşük puan verilen bazı okul müdürlerinin puanlarını değiştirmek istedikleri duyumları sendikamıza ulaşmıştır. Şehitkamil İlçesi, Değirmiçem Mahallesinde bir ortaokulu müdürü (M.A) ve bazı okul müdürlerinin puanının yükseltileceği duyumunun sendika olarak takipçisiyiz. Gaziantep’te siyasiler doğru bir iş yapacaksa herkesin puanını 75 ve üzeri yapılması için uğraşmalıdır.

       İlçe milli eğitim müdürleri ve ilgili şube müdürlerine sesleniyoruz. Gaziantep’te bu yaptıklarınızdan sonra eğitim çalışanlarının yüzüne nasıl bakacaksınız. Yaptıklarınızdan utanın ve derhal istifa edin. Size ve yaptıklarınıza artık hiçbir güven kalmamıştır. Bulunduğunuz koltuklarda oturmanızın da bir anlamı kalmadığını anlayın artık. Çünkü sizin yeriniz, eğitim çalışanlarının yanı değil. Hele ki hakkını korumanız gerekirken hakkını yediğiniz makam ve mevkilerde değil. Sizler ancak emir aldığınız yerlerin ve sahibinizin ayaklarının yanında rahat edersiniz. Çünkü yaptığınız uygulamalarla haksızlıklarla, yaptığınız tetikçilikle bu durumu siz tercih ettiniz.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak görevini kötüye kullanarak üyelerimize ve diğer okul müdürlerine haksız puan veren aşağıdaki kişilerle ilgi açıklamamızdan sonra Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunacağız. Yine bu kişiler hakkında soruşturma izni verilmesi için Gaziantep Valiliğine suç duyurusunda bulunacağız. Bu kişiler şunlardır:

ŞAHİNBEY
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Yasin TEPE
Şube Müdürü: Erkan AKLAP
Şube Müdürü: Aydın ALBAK

ŞEHİTKAMİL
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Mehmet YAĞCI
Şube Müdürü: Osman ŞAHİN
Şube Müdürü: Şahin YETER

OĞUZELİ
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Burhan YÜKSEL
Şube Müdürü: Ayfer ER

NİZİP
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Cengiz GÜNDEŞ
Şube Müdürü: Yahya Kemal KARAOĞLAN

NURDAĞI
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Murat Ergin MİDEOĞLU
Şube Müdürü: Şerafettin ÇİLOĞULLARI

İSLAHİYE
İlçe Milli Eğitim Müdürü: Halil İbrahim DEMİRTAŞ
Şube Müdürü: Mustafa ÖZDEMİR
Şube Müdürü: İbrahim YAĞCI

       Türk Eğitim-Sen olarak mücadelemiz Gaziantep ve bütün Türkiye’de haksızlıklar son buluncaya kadar devam edecektir. Haksızlık ve usulsüzlük yapanlara yapılanların hesabını en ağır bir şekilde soracağız. Haksızlık yapanların yaptıkları asla yanlarına kalmayacaktır.
Kamuoyuna saygılarımla…

                                                                                               Bekir AVAN
                                                                                              Şube Başkanı

529 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ