tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Motorlu Taşıtlar Sınavı ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü!!!

tesakademi

MOTORLU TAŞITLAR SÜRÜCÜ KURSUNDA OLAY

23 OCAK 2011 Pazar Günü, Karataş Mevkii Mevsimler Sitesi önünde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavında, Emsal Sürücü Kursu yetkilileri ve görevli grup başkanı ilköğretim müfettişi Orhan Polat ile Ömer Sefil başta olmak üzere, diğer görevli öğretmenlere demir çubuklarla saldırmışlardır.

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre; Sınav komisyonunda görevli olan grup başkanı müfettiş Orhan Polat, kurs görevlilerini araçtaki eksikliklerden dolayı uyarmış, sınavın bu şekilde başlayamayacağını belirtmiştir. Buna itiraz eden Emsal Sürücü Kursu yetkililerinin geçen hafta içinde Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi’ye 2.000 TL para vererek, makam aracının yenilenmesinde yardımcı olduklarını iddia ederek, durumu idare etmeleri gerektiğini, görmezden gelinebileceklerini dile getirdiği söylenmektedir. Bu duruma itiraz edilmesi, sınavın bu eksiklikler varken yapılamayacağı, araçlardaki eksikliklerin giderilmesi gerektiği belirtilmesinin ardından çıkan tartışmalar sonucu, Emsal Sürücü Kursu yetkilileri  eğitim müfettişlerine ve sınav komisyonunda görevli öğretmenlere  demir çubuklarla saldırmışlar ve darp etmişlerdir.

Darp olayı ardından olay yerine emniyet güçleri intikal etmiş, karşılıklı yapılan şikayetlerle birlikte olay yasal sürece taşınmıştır.

Bu olayla birlikte vahim bir durum ve soru kamuoyunun gündemine oturmuştur. Eğer bu olay doğruysa; Emsal Sürücü Kursu yetkililerinin veya diğer sürücü kurslarının İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün makam aracına  maddi katkısı ne kadardır. Ve bu durumun yasal dayanağı nedir? Bu durum böyleyse; sırf ilçe milli eğitim müdürünün aracına yardım edildi diye, sürücü sınavlarından ehil olmayan insanlar başarılı kabul edilip trafiğe, her an kaza yapamaya hazır, toplumun can ve mal güvenliğini tehdit eden bireyler gönderiliyor demektir ki bu tam bir skandal ve ciddi bir suçtur.

Sürücü kurslarında görevli öğretmenlerimizin bu şekilde , sürücü kursları görevlileri ile birebir muhatap edip, bu duruma düşürülmesi de ayrıca düşünülmesi ve sorgulanması gereken bir durumken, sürücü kurslarının aracılığıyla alınan makam aracı iddiası apayrı bir suçlama apayrı bir olay teşkil etmekte, ve Milli Eğitim gibi güvenilir bir kurumun güvenine gölge düşürmektedir.

KAYNAK : www.kamusitesi.com

598 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ