tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MHP’li Paçacı’dan İHL.Mezunlarına Polis Olmada Destek Açıklaması.

tesakademi

  

MHP’li Cihan Paçacı, İmam Hatip Lisesi mezunlarına polislik yolunun açılmasına destek verdi. Paçacı, Arena açılışında protesto ile karşılaşan Erdoğan’a da “Daha hoşgörülü olmalı” yorumunda bulundu.

   Bolu’da parti binasının açılışına katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Cihan Paçacı, İmam Hatip Lisesi mezunlarına polislik yolunun açılmasına destek vererek, “O okuldan mezun olunca imam olmak yerine başka mesleklere yönelmek isteyenlerin de hakkının verilmesi gerekir” dedi.

BOLU MHP İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI AÇILDI

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Kütahya Milletvekili Adem Işık ve Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil ile birlikte İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan Bolu İl ve Merkez İlçe Başkanlığı binasının açılış törenine katıldı. Okunan duaların ardından Cihan Paçacı kurdeleyi kesti. Parti binasında milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Paçacı, 12 Eylül’de yapılan referandumun ardından Ak Parti’nin gizli gündeminin ortaya çıktığını belirterek, “Referandumun asıl amacı yargıyı ele geçirmek. Bugün dikkat edin ne 12 Eylülcülerden hesap sorulmuştur, ne de başka vaatler yerine getirilmiştir. Yapılan tek şey Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda değişiklik yapılmış ve Anayasa Mahkemesi’nde değişiklik yapılmış. Yargı siyasallaşma süreci içerisine sokulmuştur. Medya yoluyla eleştirenlerin bir kısmı Silivri’de mahkumiyete tabi tutulmuştur. Sivil toplum örgütü yöneticileri büyük bir baskı altındadır. Medya baskı altındadır. Vatandaşlarımız bu korkuyla seçimlere yaklaşırken bunu sandıkta vereceğinin işaretlerini de göstermektedir” dedi.

HİZBULLAH TAHLİYELERİ YÜRÜTMENİN ZAAFİYETİ

Hizbullah üyelerinin tahliye edilmesinin ardından tekrar gözaltına alınmasını hükümetin zaafiyeti olarak nitelendiren Paçacı, şunları söyledi:”Herşeyden önce yürütmenin zaafiyetidir. Habur’da PKK militanları davul zurnayla karşılanmıştır. Hizbullah militanları da davul zurnayla salıverilmiştir. Hükümet bu konuda büyük zaafiyet göstermiştir. Müebbet hapisle yargılanan tutukluların herhangi bir takip altında bulunmadan salıverilmeleri İçişleri Bakanlığı’nın zaafiyetidir. Daha sonra bunların bir kısmı yakalanmıştır ama bir kısmı da yakalanamamıştır. Yargıda sorunlar vardır ama bunları çözmek yine yargıya düşmektedir. Yargıdaki problemler yeni yasal düzenlemelerle, yargıda reform yapmakla ortadan kaldırabilir. Ak Parti yargıyı ele geçirme yerine yargı da reform yapmayı düşünse herhalde daha faydalı hizmet yapmış olur”

İMAM HATİPLİLER POLİS OLABİLİR

Paçacı, İmam Hatip Lisesi mezunlarına polislik yolunun açılmasına da destek vererek, “İmam Hatip Lisesi mezunlarına bazı meslekler yasaklanmıştı. O okulda imam yetiştirilmesi esas alındığı için böyle bir yola gidilmişti. Ancak o okuldan mezun olunca imam olmak yerine başka mesleklere yönelmek isteyenlerin de hakkının verilmesi gerekir. Bu açıdan herhangi bir sakınca olmaz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa’da ilköğretim okulu öğrencilerinin okula türbanla girmek istemelerini de değerlendiren Paçacı, açıklamalarına şöyle devam etti:”Üniversite okuyan gençlerin eğitim hakkının kılık kıyafet yönünden elinden alınmasına karşı olduğumuzu ifade ettik. Anayasa değişikliği yaparak bunun önünün açılmasını sağlamaya çalışmıştık. Ancak Ak Parti türban meselesini siyasi malzeme olarak kullanmaktadır. Ancak YÖK Yasası, Ak Parti tarafından değiştirilmemiştir. Daha sonra biz bu ısrarımızı sürdürdük. Türban yasağının ortadan kalkması için yeni bir düzenlemenin ihtiyaç olduğunu ve MHP olarak hazır olduğumuzu ifade ettik. Ancak Ak Parti bunu bu seçimlerde de siyasi malzeme olarak kullanmak istediği için yasal düzenleme yapmaktan kaçındı. Türbanın üniversite dışında ilkokullara kadar gidecek bir düzenleme olmaması gerekir. Kamuda da türbanın olmasının sakıncaları söz konusudur. Devletten hizmet alanlarda herhangi bir kısıtlama olmaması gerekir. Ancak devlette hizmet veren konumda olanların devletin kılık kıyafet kurallarına da uyması gerekir”

ALKIŞ NE KADAR DOĞALSA PROTESTO DA O KADAR DOĞALDIR

Türk Telekom Arena’nın açılışında Başbakan Erdoğan’ı protesto edenlerin kameralarla tespit edilmesini de eleştiren Paçacı, “Başbakan’ın daha hoşgörülü olması gerekir. Daha demokrat bir yapıya sahip olması gerekir. Alkış ne kadar doğruysa protesto ve ıslıklama da onun kadar doğaldır. Başbakan konumunda olan birisinin ıslıklanması hoş bir durum değildir. Bunu MHP olarak tasvip etmeyiz. O ıslıklayanların ve protesto edenlerin tespit edilmesi yerine o protestoların neden yapıldığını tespit edecek icraatlar yapılması daha doğru olur. Yumurta atarak ve şiddete başvurarak protesto etmek doğru değildir. Islıklayanların ve protesto edenlerin kameralar vasıtasıyla tespit edilip tutuklama tehditleriyle yaklaşılması da son derece yanlıştır” dedi.
Haber5.com

34 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ