tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MHP Katılım Rekoruna Gidiyor.

tesakademi

MHP lideri Bahçeli, 28 Ocak’ta hem seçim programını açıklayacak hem de eski AKP’li bakanları partisine katacak


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Ekim 2010’da Cuma günü Kars Ani Harabeleri’ndeki Fetih Camii’nde Cuma günü verdiği seçim startını bu kez, yeni bir aşamaya taşıyor.

28 Ocak’ta Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda seçim programını açıklayacak olan Devlet Bahçeli, aynı zamanda tam bir güç gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

KÜSKÜNLER BULUŞUYOR, PARTİYLE KUCAKLAŞIYOR

Cuma günü yapılacak olan katılım töreninde aralarında eski AK Partili bakanların da bulunduğu isimlerin partiye giriş rozetleri takılacak. Bunlar arasında AK Parti’de uzun süre görev yapmış, bir dönem ANAP Genel Başkanlığı koltuğunda oturan Erkan Mumcu, AK Parti hükümetlerinde Çalışma ve İçişleri Bakanlıkları yapmış olan Murat Başesgioğlu da bulunuyor.

MHP çevrelerinden edinilen bilgiye göre, Develet Bahçeli, daha önce şu veya bu şekilde partiden ayrılmış isimlerin bir çoğu ile bizzat kendisi görüştü. Bahçeli ile kongrede yarışmak için ortaya çıkan Ümit Özdağ, ANAP ve MHP hükümetlerinde çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Sadi Somunucuoğlu ve üçlü koalisyon döneminde Bayındırlık Bakanlığı yapan Koray Aydın da bulunuyor.

Öte yandan, daha önce MHP saflarında siyaset yapmış olan isimlerin parti içinde sıcak karşılandığı bilinirken, rotahaber’in aldığı bilgiye göre, Murat Başesgioğlu ve özellikle de Erkan Mumcu’ya tepki bulunduğu öğrenildi. Genel Başkan Bahçeli’nin parti örgütünü, “Büyüme ve güçlü bir şekilde ortaya çıkmak için farklı partilerden gelen isimlere ihtiyaç var. Bu dönemde adresin MHP olduğunu net bir şekilde ortaya koymamız gerekiyor” dediği öğrenildi
Rota Haber

147 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ