tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MESLEK LİSELERİNİN ÖZEL SEKTÖRE DEVRİ DOĞRU MU?

MESLEK LİSELERİNİN ÖZEL SEKTÖRE DEVRİ DOĞRU MU?
tesakademi

Şayet bu doğruysa, bunun adı devir değil, PEŞKEŞ’tir.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz METE15/05/2018 tarihli yazısında “Mevcut okullarımızın özel sektöre devri söz konusu değildir.” demiştir.

Fakat iki gündür kamuoyunu rahatlatıcı bir açıklama yapılmamıştır. Gaziantep Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’dan ve Sayın Cengiz METE’den konuyla ilgili acilen açıklama bekliyoruz.

Gaziantep Sanayi Odasının 08/05/2018 tarihli 600-60210/1952 sayılı yazısında hangi konular ve taleplere yer almıştır?
Meslek Liselerinin özel sektöre devri-peşkeşi doğru mu?

Gaziantep’te pilot uygulama diye ortaya çıkan “Meslek Liselerinin özel sektöre devri-peşkeş çekilmesi konusunda bilgisi olup ta zorla susturulan kişiler var mıdır?

Yetkililerden acilen açıklama bekliyoruz.

Meslek Liselerinin özel sektöre peşkeş çekilmesi asla kabul edilemez. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Sektör arasında elbette işbirliği yapılabilir. Bu anlamda “Meslek Liseleri Memleket Meselesi” sloganıyla sanayiciler hem özel Meslek Lisesi hem de MEB’e Meslek Liseleri yapmaya başlamışlardı.

Eğitim konusunda tek yetkili Milli Eğitim Bakanlığıdır. Milli Eğitim Bakanlığının bu yetkiyi devretmesi sözkonusu olamaz. Milli Eğitim Bakanlığının “Her kademedeki öğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerine ait bütün eğitim ve öğretim hizmetlerini planlamak, programlamak, yürütmek, takip ve denetim altında bulundurmak” görevi vardır. Bu görev devredilemez.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak eğitim çalışanları ve kamuoyu olarak bu konuda yapılacak açıklamaları bekliyoruz. Meslek Liselerinin oldu bittiye getirilip özel sektöre devri-peşkeş çekilmesi konusunda yine Gaziantep Halkımızı ve kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 

Bekir AVAN

Türk Eğitim-Sen

Gaziantep Şube Başkanı

 

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklanmaya, izaha muhtaç yazıları aşağıda olduğu gibidir.

126 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ