tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

MEB’e Orhan ERDEM bakan yardımcısı oldu.

tesakademi

İki dönem Ak Parti Konya Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Orhan Erdem, bakan yardımcısı oldu.
Eski Konya Milletvekili Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in imzasını taşıyan atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu arada Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Dr. Abdurrahman Arıcı atandı.

ORHAN ERDEM KİMDİR?

Orhan Erdem, 7 Ekim 1963’te Konya Akşehir’de doğdu. Babasının adı Nuri, annesinin adı Zarife’dir. Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu’nu bitirdi. Turizm ve serbest ticaret işiyle uğraştı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Üyeliğinde bulundu. 22. Dönem Konya Milletvekili, 23. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Erdem, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Millî Eğitim Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2011/835

1 ‒ Açık bulunan 1’inci derece kadrolu ve + 8000 ek göstergeli Bakan Yardımcılığına Orhan ERDEM’in atanması, 657 sayılı Kanun’un 59 ve 60 ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanun’un 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2 ‒ Bu Kararı Millî Eğitim Bakanı yürütür.

29/10/2011

Abdullah GÜL

CUMHURBAŞKANI

Recep Tayyip ERDOĞAN Ömer DİNÇER

Başbakan Millî Eğitim Bakanı

578 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ