tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İSRAİL DURDURULMALIDIR

tesakademi

İsrail hava kuvvetleri tarafından Gazze şehrindeki bazı hedeflere yönelik 30 füze ile vuruldu, ağır tahribatın meydana geldiği olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 280`i geçti. Hastane yetkilileri, saldırılarda ölenlerin sayısının 280’ye yükseldiğini bildirdi. Muaviye Hasaneyn adlı yetkili, “280 kişi hayatını kaybetti. 900’den fazla yaralı var” dedi.

İsrail’in Filistin’de uyguladığı insanlık dışı saldırı yılladır sürmektedir. Tüm Dünyanın gözleri önünde sergilenen bu vahşete insanlık seyirci kalmaktadır. Hedef gözetmeden saldıran İsrail 280 Filistinlinin ölümüne, 900’den fazlasının yaralanmasına yol açmıştır.

 

Filistin’de yaşanan insanlık dramına maalesef Türkiye dahil olmak üzere, İslam Dünyası da sessiz kalmakta, cılız bir iki açıklamadan başka bir tavır konmamaktadır. Irak da yaşanan dramın tek suçlusu olan ABD bir milyon Iraklı kardeşimizin ölümüne sebep olurken, ABD’nin ileri karakolu vazifesini gören İsrail’in yaptığı insanlık dışı saldırılara da göz yummaktadır.

Türkiye başta olmak üzere, tüm İslam Dünyası Filistin’de “insanın, insanlığın yok edilişine” seyirci kalmamalıdır. Ancak, ABD güdümlü yöneticilerle İslam Dünyasının ayağa kalkması, acılardan kurtulması şu an için mümkün görünmemektedir.

Türk Eğitim Sen olarak, İsrail’in, Filistin’de yaşattığı acıların son bulmasını Yüce Allahtan diliyor. Bu insanlık suçu sebebiyle, İsrail’i ve seyirci kalanları şiddet ve nefretle kınıyoruz.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

1 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ