tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

İlköğretimde Bitişik Eğik Elyazısı Kullanılsın.

tesakademi

   Meb İlköğretim Genel Müdürlüğü 09/02/2011 tarih ve 1714 sayılı Eğik Elyazısı konulu resmi yazı yayınlayarak birinci sınıftan başlayıp sekizinci sınıfa kadar tüm derslerde eğik el yazısının kullanılmasını istedi.Bunu sağlamak için İl,İlçe Milli Eğitim Müdürleri Eğitim Müfettişleri ve Okul Yönetici ve Öğretmenlerinin gayret saef edip çaba göstermelerini istedi.

       İlgili yazı için tıklayınız.

 kamusitesi.com  

589 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ahmet ateş dedi ki:

  bitişik el yazısı kararı çok çok yanlış bir karar olmuştur..29 yıllık öğretmen olarak kendi çocuğumda dahil olmak üzere el yazısının parmakları daha kraker gibi olan yavrularımıza yazı yazmaktan soğutma,okuma yazmaya geç başlama hatta okuldan soğutma gibi sonuçlar çıkarmaktadır..günlük yaşamda her türlü yazılı iletişimde düz yazı kullanılırken el yazısında 1 sınıftan itibaren ısrar etmek çocuklarımızın enerji ve heyecanının boşa gitmesi demektir..bence bu karar bu yönüyle hiçte bilimsel değildir

 2. öğretmen dedi ki:

  Şekilci milletiz vesselam! Bakanımız duyun sesimizi. Okumaktan yazmaktan zevk almayan bir nesil yetişiyor. Zorlamayla yazdırdığımız el yazılarını çocuklarımız kendileri bile okuyamıyorlar. Çünkü kendi istekleriyle yazmıyorlar. Zorla yapılan iş bu kadar olur. Yani kısaca izah edeyim , beğenmediğiniz elbiseyi zevkle taşıyamazsınız, üzerinizde eğreti durur. Ne diyelim ki öğretmenlerin fikrini alan mı var sanki… :)))

 3. EMEL ALTIN dedi ki:

  KIZIM 5 GİDİYOR YAZI YAZMAYI ELYAZISI YÜZÜNDEN HİÇ SEVMİYOR VE HARFLER BİTİŞİK OLDUĞUNDAN YAZDIĞI OKUNMUYOR.
  (2011) BU YIL ELYAZISI KALKACAK DİYE SEVİNİYORDUK, KÜÇÜK KIZIMDA 1 E BAŞLAYACAK ONUNLADA AYRICA UĞRAŞACAĞIZ ÇOCUKLAR İÇİN ZOR VE SIKICI OKUMAYI BİLE DAHA GEÇ SÖKÜYORLAR DEĞİŞSİN ARTIK EL YAZISI EK DERSLE BİZE VERİLDİĞİ GİBİ VERİLSİN DAHA ETKİLİ OLUR SAYIN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YORUMLARI LÜTFEN DİKKATE ALIN OKULLARDAKİ BÜTÜN ÖĞRETMENLERDE ŞİKAYETÇİ BU DURUMDAN ÇÖZÜM İSTİYORUZ.

BİR YORUM YAZ