tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

HADDİNİ BİL!

tesakademi

turkiyem        Geçtiğimiz günlerde kendini sendika zanneden bir güruhun içindeki bir avuç kendini bilmez, bir partinin arka bahçesi mi, ön bahçesi mi olduğu sahipleri tarafından bile karıştırılan bir avuç zavallı, demokrasiden anladıklarını salya-sümük ortalığa saçtılar.

        Türk Milletinin yetiştirdiği ender şahsiyetlere pervasızca saldıran bu bir avuç saldırganın yaptıklarını, o sendikanın bütün üyelerinin  tasvip ettiğini söylemek pekte mümkün görünmemektedir. Burada saldırılan  Dünya Türklüğünün Efsanevi bir lideridir. Üstelikte,  Bu Büyük Şahsiyet, ebediyete intikal etmiştir. Bütün ömrünü Türk Milletine adamış, mazlum milletlere adamış Bu Malum Şahsiyet, Türk Dünyasının Lideri Merhum Alparslan TÜRKEŞTİR. O, bir parti liderliğini aşmış, hemen hemen her kesim tarafından kabul gören bir şahsiyettir. “En kötü demokrasi en iyi darbeden daha iyidir.” diyen Merhum Alparslan TÜRKEŞ’in bütün ömrü darbecilerle mücadeleyle geçmiştir. Cumhuriyet tarihinde darbelerden en büyük zararı o ve arkadaşları görmüştür. Darbe edebiyatı yapıp, darbeleri diline dolayarak, darbe edebiyatından geçinenlerin timsah gözyaşlarını ibretle seyretmekteyiz.

       Türk Milletinin yetiştirdiği değerlere saldırmayı kendine görev bilen bir avuç kendini bilmezin marazlı düşünce hali, bizlere çok yabancı gelmemektedir. Belki de sahiplerinden menkul darbe ve mağdur edebiyatı istismarcılığı, bu bir avuç zavallı üzerinden, bataklıktan çıkan gaz misali herkesi rahatsız etmektedir.

       Yine baktığımızda bu marazlı düşünce sahipleri, sözde sendika sitelerinde yayınladıkları fotoğraflarla, geçmişten günümüze kurdukları marazlı düşüncelerle, kendi safsatalarına iman etmeye çalışmaktadırlar. Akıldan, izandan, idrakten mahrum bu bir avuç zavallı, fotoğraflara kendi düşünce karanlıklarını yükleyerek, bulunduğu bataklıktaki çamurları her tarafa sıçratmaya çalışmaktadırlar. Fakat çırpındıkça da batmaktadırlar. Çünkü önce genel merkezleri, sonra şubeleri fotoğrafları değiştirmeye başladılar.

       Kendi safsatalarına iman eden bu bir avuç zavallının, anlaşıldığı kadarıyla, gelen tepkiler üzerine fotoğrafları değiştirmeye başladıkları söylenmektedir.

       Oraya, buraya çamur atıp, insanlara haksız, mesnetsiz ithamlarda bulunmak, sapla samanı birbirine karıştırmak, olsa olsa, marazlı bir ruh halinin dışa yansımasıdır.

       Bu sözde sendikanın üyelerinden bir avuç zavallının, Türk Milletinin ebediyete intikal eden şahsiyetlerine karşı yaptığı saldırıyı, o sendika üyelerinden tasvip etmeyenler tepkilerini ortaya koymaya başlamış görünmektedirler. Ancak o sendika üyelerinden bu durumu tasvip etmeyenlerin orada daha fazla durmaları, artık anlamsız hale gelmiştir. O malum sendikadaki bu aymazlığa karşı çıkan insanların, bu çelişkiden kurtulmaları için bir dakika bile o sendikada durmamaları gerekir.

       Türk Milletine ve değerlerine bağlı insanların sevdikleri insanlara ve kurumlara saldıran bu kendini bilmezleri özür dilemeye çağırıyor ve kınıyoruz.

       Kamuoyuna saygıyla…

 

 NOT: Bu açıklama malum sendikanın bütün üyelerine değil, sadece Türk Milletinin Ebedi Şahsiyetlerine saldıranlarına cevaben yapılmıştır.

31/05/2010 ve 01/06/2010 tarihlerinde PKK terörü ve İsrail terörünün milletçe lanetlenmesi nedeniyle bu açıklama iki gün gecikmeli yayınlanmıştır.

 

 

AYRINTILAR: Ağıda açıklama metni ve yayınlanan fotğrafın ilk hali ve ikinci halini görebilirsiniz.

 

Onlar Kendi Çirkinlikleriyle Tarihimizi Kirletti ve Millet O Hainleri Lanetiyle Boğdu

29496_1310476718016_1113550809_30712192_4393468_n1

 

 Milletlerin tarihlerinde utanı- lacak sayfalar vardır. Bizim tarihimizin en iğrenç sayfa- larından biri, hiç şüphe yok ki 27 Mayıs 1960 tarihidir. Bu tarih, millet iradesiyle kavga edenlerin sıkıştıklarında hangi utanılacak yöntemlere baş- vurduklarını gösteren ibretlik bir vakadır.

 
27 Mayıs milletle, devletin arkasına saklanmış hainlerin, tabii ki ilk savaşı değildir, son savaşı da olmamıştır. Devletin arkasına saklanıp; kendi halkıyla savaşanlar, bu savaşlarını 12 Mart’ta da sahneye koymuş 12 Eylül’de de tekrarlamışlardır. 28 Şubat, 27 Nisan; yine 27 Mayıs’ta açılan kapıdan aynı sürülerin akmasından başka bir şey değildir.
 

 Millet, devletin arkasına saklanan bu darbecilere, gereken dersi her defasında en şiddetli bir şekilde vermiştir. Halkımız kendisiyle savaşanların; mevkisine, makamına, adına, sanına bakmadan yüzüne tükürmeyi bilmiştir. Bunun için Cumhuriyet dönemini anlatan en sıradan tarih kitaplarına bakmak yeterli olacaktır.

 
 Bugün milletin gündemini meşgul eden Ergenekon çapulcuları da, milletle ve onun değerleriyle savaşı olan aynı zihniyetin yavrularıdır. Bu yavruların şu an yaşadıkları, kendi kirlerinde debelenmektir. Ve her debelenişlerinde kendi kuyularını derinleştirmektedirler.

 
 Milletimiz; her on yılda bir, takvimin ayrı bir ayını kirleten bu zavallıları, unutmadığı gibi asla affetmeyecektir.

 

29496_1310587880795_1113550809_30712716_823740_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğrafın ikinci, tepkilerden sonraki hali

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ