tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

GAZİANTEP’TE EĞİTİM DEĞİL, KADROLAŞMA YAPILMAKTADIR

tesakademi

Gaziantep düşman işgalinden kurtuldu ama, öğretmenler ayrımcılık ve zulümden kurtulamadı.

Gaziantep’te eğitim kurumları, yandaş kayırmayla hakkı olmayan, liyakati olmayan kişilere peşkeş çekilmektedir. Öğretmenler, müdürlük, müdür başyardımcılığı, müdür yardımcılığı ve bu görevlerin vekaletleri için siyasete ve siyasetin oyuncağı olmuş bir sendikaya pazarlanmaktadırlar.

 

Öğretmenlere bu ahlaki olmayan durumları yaptıranlar, öğretmenlerin ahlaki ve kişilik çöküntülerini tamamlatmak için kendi öğrendiği ve önerdiği ahlaksızlıkları onlara da yaptırmaya çalışarak, onların da vekil idarecilik kapmak için malum yerlere belli sayıda öğretmen pazarlamasını sağlamaya çalışmaktadırlar.

Okullar bu anlamda, AKP ve onun oyuncağı olmuş bir sendikanın yandaşlarına mevki ve menfaat sağlayacağı, siyasi hırslarına kurban edeceği yerler haline dönüştürülmüştür.

  Gaziantep’te okullarda eğitim çalışanları arasında her türlü ayrımcılık yapılmaktadır. Yapılan ayrımcılıklar öyle ileri noktalara varmaktadır ki okullar eğitim yuvası olmaktan çıkıp, okullar birer yandaş kampı haline dönüştürülmektedir. Bütün bu olayların arakasında da mevcut siyasi iradenin olduğunu ilimizde artık her öğretmen söylemektedir.

Eğitim çalışanları arasındaki ayrımcılık öyle noktaya ulaşmıştır ki, yandaş olmayan öğretmenler için adeta her türlü haksızlığın yapılması mübah görülen öğretmenler olarak sanki gizli bir fetva verdirilmiştir. Eğitim çalışanları arasında çalışma barışı bozulmuş, öğretmenler odası bölünmüştür. Gaziantep’teki mevcut siyasi iradenin yerel teşkilatları ve bunların oyuncağı olmuş sözde sendika, öğretmenleri bu ülkenin eğitimi için birlikte mücadele veren mesai arkadaşları değil de hakkı yenilecek, birilerinin hak etmediği makam için pazarlanacak, kısacası; alınacak, satılacak bir eşya gibi görmektedirler.

Gaziantep ilimizde eğitim çalışanlarına her yıl yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı verilmesi gereken aylıkla ödüller yandaşlara ve siyasetin oyuncağı olmuş bir sendikanın üyelerine kömür dağıtılır gibi dağıtılmıştır. Dağıtılan bu ödüllerin yandaşlara ulaşması için ise komisyonlara yandaşlar yerleştirilmiştir. Yandaşlar öyle davranışlar içine girmiş ki verilen vekil yöneticiliklerin üstüne ödülleri de kendilerine almıştır. Bu konuda rakamlar, korkunç kadrolaşmayı olduğu gibi ispat ediyor. 247 aylıkla ödülden 158’si yandaşlara veriliyor. Bu ödüllerden 30 tanesi bir sendikaya, 33 tanesi sendikasızlara 11 tanesi başka bir sendikanın üyesine veriliyor. Geriye kalanlardan 1 tanesi bir müfettişe, 14 tanesi de muhtelif öğretmenlere verilmiştir.

Gaziantep’teki bu olumsuz durumun sorumluları, kadrolaşmaya ve kul hakkı yiyerek görevlerini kötüye kullanmaya devam etmektedirler. İlimizde başta Valimiz olmak üzere İlçe kaymakamlarımız bu duruma müsaade etmemelidir. Bu konularda görevi kötüye kullanan kişilerle ilgili Valiliğimizin acilen soruşturma açmasını bekliyoruz.

Ülkemizin her köşesinde ve ilimizde mevcut siyasi iradenin yandaşları sürekli kul hakkı yerken, Sayın Başbakanımız hamdolsun dememelidir.

Gaziantep’te öğretmenlerin haklarını yiyen ve menfaatler için öğretmenleri ( bir sendikaya ve siyasi kurumlara) pazarlamaya çalışan insanların müslümanlığından şüphe ediyoruz. İnanç hortumculuğu yaparak kul hakkı yiyen bu insanlar, Müslüman mı diye de ayrıca soruyoruz?

Hak haklının olacağı günlerin er yada geç geleceği, ilahi adaletin tecelli edeceği günlerin mutlaka geleceğini ümit ediyoruz.

Bütün eğitim çalışanlarını haksızlıklarla mücadeleye davet ederken, halkımızı da Gaziantep’in eğitimine ve eğitim çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla…

Bekir AVAN
Şube Başkanı

14 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ