tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

EMEKLİLERİMİZİ UNUTMADIK

EMEKLİLERİMİZİ UNUTMADIK
tesakademi

       2015_yili_emekli_uyelerimiz

        Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak emekli üyelerimize yönelik her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde yapmış olduğumuz anma programını bu yılda yaptık.

       Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla geleneksel olarak düzenlediğimiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü Şölen Programını 2015 yılında asker ve polislerimizin sürekli şehit olması, Türkiye’mizin her iline sürekli şehit gelmesi ve hala şehitlerimizin gelmeye devam etmesi sebebiyle bu yıl Şube Yönetim Kurulumuz şölen ve eğlence programını yapmama kararı aldı. Bilindiği üzere 13 yıldır yapmış olduğumuz şölen ve eğlence programlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bölümü emekliler ile ilgili olan bölümüydü.

       İşte emeklilerimizi unutmayarak emekli üyelerimize yönelik Gaziantep, Antep Evinde yapmış oluğumuz programda onlara yönelik hazırlanan plaketlerin takdimi şube yöneticilerimiz tarafından yapıldı.

       Programda bir konuşma yapan şube başkanımız Bekir AVAN, meslek olarak öğretmenin itibarının her yıl biraz daha yıpratıldığını anlatarak bu konuda yeni hükümetin adımlar atmasını beklediklerini belirtti.

       Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ŞKM’de yapmış olduğu programda emeklilerden sadece 2 kişinin göstermelik olarak davet edildiğini, bunun emeklilere yönelik çok büyük bir haksızlık olduğunu ve haksızlığı her yerde anlatacaklarını belirtti. “Ayrıca, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 24 Kasım Öğretmenler Günü Programında olmadığı halde, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarının emeklilere yönelik bir programın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün programıymış gibi göstermesini doğru bulmuyoruz. Belediye Başkanlarının emeklilerle ilgili proğramına Gaziantep’te 2015 yılında emekli olan eğitim çalışanlarını İl Milli Eğitim Müdürlüğünün programıymış gibi milli eğitimden yapılan arama ve davetlileri de büyük bir nezaketsizlik olarak görüyoruz. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğünün emekli eğitimcilere verdiği değer bu olmamalıydı. Bu durumu doğru bulmuyoruz. Bu yanlışı ilgi her platformda dile getirerek doğrusunun yapılmasının takipçisi olacağız.”  diyerek konuşmasına son verdi.

       Program Emeklilerimizin birer anılarının anlatımından sonra, sona erdi. Emeği geçen her kese teşekkür eder, emeklilerimize de bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar dileriz.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

69 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ