tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Eğitim İçin Eğitimci Şart…!!!

tesakademi

Gaziantep’te Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in kurucusu olan, iki dönem Gaziantep Türk Eğitim-Sen’de Gaziantep Şube Başkanlığı ve Kamu-Sen İl başkanlığı görevini yürüten, ardından Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi’nde Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini layıkıyla yerine getiren, Türk Eğitim-Sen’e teknolojik anlamda çağın gereksinimleri ve donanımlarını kazandıran başkan olarak bilinen Mustafa Kızıklı Gaziantep’ten milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

Hemen hemen Gaziantep’in tüm kamu çalışanları tarafından tanınan Mustafa Kızıklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığını açıklaması ilde, çevresinde büyük yankı uyandırdı. Kızık boyundan gelen aile nüfusunun on binleri aşan çok geniş bir kitle olduğu bilinen Mustafa Kızıklı, aday adaylığı konusunda şunları belirtti. “Ülkemizde sosyal manada veya  ekonomik anlamda, yolsuzluk ve yoksulluk, eğitim ve sağlık gibi bir çok konuda sorun ve problemler gün geçtikçe artmaktadır. Yıllardır yaptığımız hak arama mücadelesinde ve sorunların çözümü noktasında, siyaset en son dayanılan kapı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Genelinde ülke sorunlarının, özelinde ilimiz ile ilgili birçok problemin giderilmesi noktasında eğitimci bakış açısıyla olayları irdeleyip, ortaya çözüm önerileri getirebilen kişilerce çözülmesi gerekir. Aksi takdirde toplumun tüm kurum ve kuruluşları siyasetin izleyicisi olarak kalacak siyasete yön vermekten uzaklaşacaklardır. Bu ülkenin siyasete payanda olanlara, değil siyasete paydaş olanlara ihtiyacı vardır. Sorunlar ancak ve ancak bu şekilde sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşur.”

Eğitimci ve sivil toplum kuruluşlarındaki kimliği ile bütün Gaziantep’te tanınan Mustafa Kızıklı, “TBMM de eğitim adına konuşması gerekenlerin, yine bu camiadan çıkmış, eğitimin sorunlarını bilen ve bu sorunlara projeler üreten, eğitimin bizatihi içinden gelen kişiler olması gerektiğini belirtip, ülke sorunlarının çözümü ile 2023 Güçlü Ülke Türkiye olma yolunda eğitim ve eğitimcinin önemini vurguladı.

Türk Eğitim-Sen Olağan Genel Kongresi’nde Genel Başkan İsmail Koncuk tarafından da milletvekili aday adayımız şeklinde ismi açıklanan Mustafa Kızıklı’nın Gaziantep Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adaylığının, Gaziantep halkının vekil olarak beklediği,  işi bilen, sorunları gören, sorunlara çözüm üreten milletvekili düşüncelerine cevap olacağı, Kitlesel Örgütlerde Teşkilatçılık isimli kitabı ile teşkilatçılığın kitabını yazan Sayın Kızıklı’nın Gaziantep Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı ve Gaziantep’te yaşayan milliyetçilere de büyük moral ve motivasyon kazandıracağı söylenmektedir.

 

163 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. mehmet altunbaş dedi ki:

  ailemizin 12 oyu da senindir başkan

 2. Sayın Mustafa Kızıklı hocamıza Yıldırım ailesi olarak destek vereceğimizi açıklar , oyumuzu mustafa beyden yana kullanacağımızı bildirmekten mutluluk duyarırız. Yolunuz açık olsun…

  Erhan Yıldırım
  Odtü Makine Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisi

 3. ahmet ünal dedi ki:

  sayın başkan inşallah vekilimiz olur da o dik duruşunzu ve güçlü yumruğunuzu arada da gösterirsiniz.inandığımız doğrultuda yola devam…davasından dönenin kaşığı kırılsın.var gücümüzle çalışacağımızdan zerre kadar şüphen olmasın….haydi yiğit ileri….

BİR YORUM YAZ