tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

EĞİTİM ÇALIŞANLARI GAZİANTEP’TE İŞ BIRAKTI

EĞİTİM ÇALIŞANLARI GAZİANTEP’TE İŞ BIRAKTI
tesakademi

      26_subat_2014_is_birakma_eylemi

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak 26 Şubat 2014 tarihinde bütün Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de grevdeydik. Üyelerimizle birlikte MEB kanun tasarısını protesto etmek için üretimden gelen gücümüzü kullanarak iş bıraktık. Gaziantep’te sabah saat 10:30’da Şahinbey İlçemizde Kırkayak Parkı’nda toplandık. Toplanma saatinde yoğun sis ve yağış olmasına rağmen çok sayıda üyemiz iş bıraktıktan sonra toplanma yerine geldiler. 26 Şubat 2014 tarihinde toplanma yerine yetişemeyen  çok sayıda üyemiz ise iş bırakarak evlerine gittiler. Yine bir çok üyemiz greve katılıp iş bırakarak okullarına hiç gitmediler.

       Gaziantep’te yaptığımız grevde; Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim İş ve herhangi bir sendikaya mensup olmayan binlerce kişi iş bırakarak greve destek verdi. İş bırakan üyelerimiz diğer sendikaların üyeleriyle birlikte Kırkayak Parkı’ndan Maarif Meydanına kadar ayrı ayrı kortejler oluşturarak yürüyüş yapıldı. Yapılan yürüyüşte; “Hükümet yasanı al başına çal.”  “Memur sandıkta hesap soracak.”  “Hak hukuk dediler, hakkımızı yediler.” “Yandaş sendika istemiyoruz.” “Vur,  vur inlesin, hükümet dinlesin.” “Memur sandıkta hesap soracak.” “Din iman dediler, memleketi yediler.” “Yeter, artık! susmayacağız.” “Gün gelecek, devran dönecek, AKP memura hesap verecek.”  gibi sloganlar atıldı.

        Kırkayak Parkında ve Maarif Meydanında çalan davullar ve zurnalar eşliğinde halaylar çekildi. Maarif meydanında toplanan eğitim çalışanları düdükle protestolarına devam ettiler Coşkulu halaylarla devam eden iş bırakma ve protesto eylemimize halkın ilgisi ve desteği yoğundu. Halk toplanma yerlerinde ve yürüyüş sırasında yol kenarlarından ve meydanlara bizzat gelerek eyleme alkışlarla destek verdiler.

       Maarif Meydanında iş bırakma eylemi  protestomuzda; Türk Eğitim-Sen Şube Başkanımız Bekir AVAN, Eğitim-Sen Şube Başkanı Ömer Faruk KOÇ ve Eğitim İş Şube Başkanı Mustafa AY’ın eğitim çalışanlarına hitaben ayrı ayrı konuşmalar yaptılar . İş bırakan eğitim çalışanları meşru olan her türlü eylemi ve mücadeleyi yapmaya kararlılıklarını haykırarak eylem sona erdi.

                                              

                                          TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

245 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ