tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

E-Okuldan Açıklama!

tesakademi

   E-Okul sistemine ders not girişlerinin çıktısı alınmadan kitlenmesi ile ilgili açıklama yapıldı. İlgili açıklamada;

Bilindiği gibi tüm ortaöğretim, ilköğretim ve türleri ile anaokullarında tüm öğrenci bilgileri kayıt altına alınmıştır. Diploma, Karne, Takdir, Teşekkür, Başarı, Üstün Başarı ve Onur Belgeleri de e-Okul sistemine girilen notlar ve bilgiler tarafından oluşturulmaktadır.

e-Okul sistemi dönem tabanlı çalışmaktadır. Sadece aktif döneme ait not girişleri yapılabilir. Geçmiş dönemlere ait bilgilerin değiştirilmesi mümkün değildir. Bu sebeple öğrencilerin not bilgilerinin e-okul sistemine zamanında girilmesi çok önemli ve zorunludur. Her ne sebeple olursa olsun aktif dönemde veri girişlerini aksatan kurum yetkilileri hakkında inceleme ve gerekirse soruşturma yapılması Bakanlığımızca istenmekte, geçmiş döneme ait bilgi değişikliği ancak bu belgelere dayanarak yapılmaktadır.

Veri girişlerinin zamanında yapılmaması durumunda öğrenci mağduriyetlerinin oluşmaması için tüm okul müdürlüklerinin gerekli tedbirleri alması, karne vb. diğer belgeleri yazdırmadan önce e-okul sisteminde not girişlerini kilitlemesi gerekmektedir. Not girişinin kilitlenmemesi durumunda belgelerde tutarsızlık oluşabilir. Örneğin; Karne vb. belgeler yazdırıldıktan sonra öğretmen kullanıcıları girilmiş olan notları değiştirebilir.

Not girişini kilitlemek için kurum kullanıcısı tarafından Kurum İşlemleri/Not İşlemleri/Not Kilitle ekranında gerekli işlem yapılmalıdır. İşlem sırası ekte görülebilir.

İnternet bağlantısı bulunmayan okullarımız da verileri zamanında girmekten sorumludur. Bu durumdaki okullarımız gerekli hallerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurabilirler. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bu durumdaki okul yetkililerine internet bağlantısı sağlayacak ya da internet bağlantısı olan en yakın okula yönlendireceklerdir.

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönemi 28 Ocak 2011 tarihinde sona ermektedir. Son günlerde önceki yıllarda olduğu gibi çeşitli sebeplerden dolayı teknik sorunlar yaşanabileceği düşünülerek gerekli tedbirler alınmalıdır. Örneğin; veri girişi tamamlanmış şubeler için Karne vb. belgeler elektronik ortama önceden aktarılabilir, daha sonra yazdırılabilir. denildi.

165 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ