tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

DİLEKÇE EYLEMİNE DAVET

tesakademi

               EK ÖDEME MAĞDURİYETLERİ İÇİN ALANLARDAYIZ !

    Eşit işe eşit ücret ödenmesiyle ilgili 666 Sayılı KHK 02 11 2011 tarih ve 28103 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. KHK ekindeki ek ödeme cetvelleri incelendiğinde üst düzey yöneticilere yüksek ek ödeme oranları tespit edilirken bazı devlet memurlarına daha düşük oranlarda ek ödeme yapılması kararlaştırılmış, ancak eğitim-öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimiz ve akademisyenlerimiz açısından herhangi bir iyileştirme yapılmamıştır. Öğretmeni ve akademisyeni yok sayan ve onların eğitim ve toplumsal statüsünü görmezden gelerek mağduriyetlerine yol açan haksız, mesnetsiz ve ekonomik gerçeklere uymayan bu uygulama karşısında Türk Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulumuz 15.11.2011 tarihli kararıyla dilekçe eylemi yapmayı kararlaştırmıştır.

       Buna göre; dilekçelerimiz üyelerimiz, bütün eğitim çalışanları, ve akademisyenlerce doldurulup imzalanarak iş yeri temsilcilerimiz ve ilçe temsilcilerimize teslim edilecektir. İş yeri temsilcilerimiz ve ilçe temsilcilerimiz kendilerinde toplanan dilekçeleri 22 Kasım 2011 Salı günü saat 18:00’a kadar Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemize ulaştıracaklardır. Ayrıca dilekçeler sendika şubemize gelerek orada da doldurabilir.

       Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemizde toplanan dilekçeler, 23 Kasım 2011 Çarşamba günü, saat 12:45’te Yeşil Su’da Şehitler Abidesi önünde yapılacak kitlesel basın açıklamasından sonra PTT yoluyla “Başbakanlık/ANKARA” adresine gönderilecektir.

Öğretmenlerimizin dilekçe örneği için TIKLAYINIZ. 

Akademisyenlerimizin dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.

607 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ