tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Çubukçu ile İlgili Skandal İddia!

tesakademi

      Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, MEB tarafından Filistin için 2009 yılında 72 milyon TL toplandığını, bu paranın Filistine ulaşmadığını açıkladı.

  
Bitmez, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Filistin’de ”soykırım” yaptığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların Filistinlilerin sıkıntılarını hafifletmek amacıyla 2009 yılında yardım kampanyası düzenlendiğini, bu kampanya neticesinde yaklaşık 72 milyon TL toplandığını söyledi.

Bitmez, 2009 yılında toplanan bu paranın İsrail’in istememesi nedeniyle Filistinlilere ulaştırılamadığını söyledi. Bitmez, toplanan paraların amacına uygun şekilde Gazze’ye ulaştırılmasını istedi.

Bitmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

”AKP hükümeti İsrail’le ilişkiler noktasında verdiği dik duruş görüntülerine rağmen gerçekten her konuda İsrail’in istediği gibi ve İsrail lehine hareket etmektedir. Sayın Başbakan’ın ve hükümetin bu tavrı, Erzurumluların meşhur ifadesi ile ‘somun pehlivanlığından’ başka bir şey değildir. Dün Türkiye’de ilk defa ‘Yahudi soykırımını anma’ günü adıyla bir ayin gerçekleştirildi. İsrail’in Gazzeli kardeşlerimize yaptığı zulümler halen zihinlerdeyken ve Mavi Marmara gemisinin şehitlerinin acısı hala bu kadar sıcakken, hükümet temsilcilerinin iştirakiyle ve İsrail’e karşı dik duruyor görüntüsü veren bir hükümet zamanında, böyle bir ayinin yapılması oldukça manidardır.”

Hasan Bitmez, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılının ilk yarı yılının bugün sona erdiğini anımsatarak, ”28 Şubatın ürünü olan kesintisiz 8 yıllık eğitim yerine, İmam Hatiplerin orta kısmının önünü açacak ve kalifiye ara elemanlarının yetişmesini sağlayacak, kademeli eğitime bir an evvel geçilmelidir” dedi.
Kamudanhaber.com

19 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ