tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Bir Kişiye, 2 Günde 2 Ayrı Atama!

tesakademi

AKP Milletvekili Şaban Dişli’nin ağabeyi Alaattin Dişli, 2 günde iki ayrı makama atanarak vekâleten yürüttüğü Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asalaten atandı.

Alaattin Dişli’nin hızlı yükselişi AKP’nin iktidara gelmesiyle başladı. Ali Fuat Paşa Cemal Gürsel İlköğretim Okulu din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Dişli, önce kadrosunun bulunduğu okulda müdür yardımcısı oldu. Ardından Doğantepe Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda müdürlük görevine getirilen Dişli bu dönemde öğrencilere ders vermediği halde ek ders ücreti almakla suçlandı. 2008 yılında ise Dişli, eğitim organizasyonu yönetim şemasında 4 basamak birden atlayarak Geyve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne getirildi ve hemen sonra da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde vekâleten görevlendirildi.
Baş döndüren atama trafiği

Dişli’nin bu makama asaleten atanması için de 2 gün içinde art arda atamalar yapıldı. Alaattin Dişli, cuma günü Karapürçek İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Dişli, sabah işbaşı yapıp bu makamda görevliyken bir süre önce Erenler Değirmendere Köyü İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne getirilen Beşir Nalbant da Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. Hafta sonu geçtikten sonra pazartesi günü de Dişli ve Nalbant’ın görev yerleri tekrar değiştirildi, herkes eski yerine geri döndü. Ancak Dişli, bu kez vekâleten değil asaleten atandı.

Alaattin Dişli, atamada herhangi bir anormallik olmadığını belirtirken Karapürçek İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant ise hakkının geri iade edildiğini söyledi.

44 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ