tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

AKP’den Sözleşmelilere Şok Cevap!

tesakademi

  Daha önce AKİM’e sözleşmeli öğretmenlerce sorulan sorulara kadro çalışmalarımız devam ediyor diye yanıt veren AKİM’in sözleşmeli öğretmenlere verdiği son yanıt öğretmenleri şok etti..

          İşte birçok sözleşmeli öğretmene gönderilen atama, kadro ve uygulamalarla iligili cevap maili;

Sayın ……; Mühendislik, madencilik, Hemşirelik, mezunlarının öğretmen olarak atandığı yıl 1996 yılıdır. Yanı bugünle hiçbir ilgisi yoktur. O gün yeterli öğretmen adayı olmadığı için, Tüm üniversite mezunlarını öğretmen olarak atamışlar. (Hatalı bir uygulama tartışılabilir) Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ülkemizde 2006 yılında uygulanmaya başlanmış, uygulamanın yeni olmasından dolayı bazı sorunların yaşandığı doğrudur. Bu uygulama çoğu Avrupa ülkesinde uygulanmaktadır. Bütün ülkelerde sözleşmeli kadrosu çakılı kadrodur.
    2006 yılından bugüne Eş durumu nakil hakkı, Öğrenim durumu nakil hakkı, sağlık özründe nakil hakları verilmiştir. Hükümet personel rejimini yeniden yapılandırmaya çalışmaktadır. Bu yapılandırma sözleşmeli personeli de kapsamaktadır. Atanmak için can atan 300 bin öğretmen adayı sırada beklerken, sözleşmeli olarak görevlendirilmiş bir öğretmenin sözleşme yenileyeceğinden dolayı ağlayarak eve gelmesi düşündürücüdür.

kamudanhaber.com

18 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ