tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

AKPartili Vekilin Uyanık Danışmanının Önlenemez…

tesakademi

AK Partili vekilin uyanık danışmanı öğretmenken bakın nasıl şube müdürü olmuş..

Yüz binlerce üniversite mezunu, işsiz öğretmen adayı atanabilmek için kadro beklerken 10 yıllık öğretmen AK Parti iktidarında sırasıyla milletvekili danışmanı, görev yapmadığı okulda müdür yardımcısı, belediye başkan yardımcısı ve ilçe milli eğitim şube müdürü oldu.

Başbakan Erdoğan, doğruluktan, dürüstlükten, haktan, hukuktan bahsede dursun AK Parti Milletvekilinin uyanık danışmanına, Ankara’da görev yapmasına rağmen Gölcük’te derslere giriyormuş gibi gösterilip 3 yıl boyunca ek ders ücreti ve eğitim ödeneği adı altında 9 bin 500 lira ödendi.

Doğu ve Güneydoğu’da PKK teröristleriyle burun buruna, kelle koltukta görev yapan askerlerin eşleri, yasa ve yönetmelikler gerekçe gösterilerek 60-70 kilometre uzaktaki okullarda öğretmenlik yapmaya zorlanırken AK Parti Milletvekili danışmanının kadrosu Gölcük-Saraylı İlköğretim okulunda olan öğretmen eşi Ankara’da evine 100 metre yakındaki bir okulda görevlendirildi.

UYANIK ÖĞRETMENİN YÜKSELİŞİ

Biliyorum, Allah’ın “yürü ya kulum” dediği 10 yıllık öğretmenin kim olduğunu, nerede çalıştığını, kimin danışmanlığını yaptığını merak ediyorsunuz.

Yasa ve yönetmeliklerin boşluklarından yararlanarak mesleğinde hızla yükselen(!) Sadık Uysal, Amasya Gümüşhacıköylü olup Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yapıyor.

Mesleğe 1999 yılında 1.5 ay görev yaptığı İzmit Namık Kemal Lisesi’nde başlayan Sadık hocanın yükselişi oldukça ilginç.

Sırayla, İzmit Kılıçarslan ve Gölcük Fidanlık İlköğretim Okullarında 2 yıl çalışan Edebiyat Öğretmeni Sadık Uysal, 2002 yılı başlarında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’ne atandı.

Hemşerisi Amasya Milli Eğitim Müdürü Avni Erdemir’in AK Parti Milletvekili seçilmesinin ardından Bakan oluruyla “danışman” olarak geçici görevle Ankara’ya gitti.

Ankara’da milletvekili danışmanlığı sürerken Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’ndeki başarılı çalışmaları(!) nedeniyle ödüllendirildi ve müdür yardımcılığına terfi ettirildi.

Bu arada Gölcük-Saraylı İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni eşi Nuran Uysal da

Bakan oluruyla Ankara’da evine yakın bir okulda görevlendirildi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

Arkasına, önüne, yanına AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir’i ve ağabeyi AK Partili Gümüşhacıköy eski Belediye Başkanı İsmail Uysal’ı alan Sadık hoca, hedef büyüttü.

Önce ilçe şube müdürü, ardından ilçe milli eğitim müdürü olabilmek için Bakan Nimet Çubukçu’nun muvafakatiyle, milletvekili danışmanlığı devam ederken kadrosu ilçe milli eğitim şube müdürlüğüne eşdeğer olan Belediye Başkan yardımcılığına atandı.

AK Partili olan Amasya’nın Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz’un yanına belediye başkan yardımcılığı görevine atandı. Suluova Belediyesi’nde gitmeden “sadece 53 gün” çalışmış gösterilen Sadık Uysal, 14 Temmuz 2010’da Bakan Çubukçu’nun onayıyla Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü oldu.

Gölcük’e gelen Uysal aynı gün hem göreve başladı hem ilişkisini kesti ve i danışmanlık görevine devam etmek için Ankara’ya gitti.

Sadık hoca Ankara’da sıkıldığından mı yoksa seçimin yaklaşmasından mıdır bilinmez ani bir kararla milletvekilliği danışmanlığı bırakarak, Gölcük ilçe milli eğitim şube müdürlüğüne döndü. Eşi Nuran hocanım da Saraylı’daki okulunda sınıf öğretmenliğine başladı.

Buraya kadar her şey normal. Her şey kitabına uydurulmuş. Ortada suç da yok.

Her şey yasa ve yönetmeliklere uygun ama “ETİK” değil.

10 yılda hayal ettiği makam ve mevkilere sınav kazanarak, hak ederek değil de siyaseten gelen Sadık Uysal yarın, “Bana şube müdürlüğü hafif geldi, ilçe milli eğitim müdürlüğü istiyorum” der, Ahmet Demir’in ilçe milli eğitim müdürlüğü koltuğuna oturursa sürpriz olmaz. “Galip hoca yazmıştı” dersiniz.

9 BİN 500 LİRAYI İADE ETTİ

Sadık hocanın uyanıklığı ve marifetleri bununla bitmiyor.

Ankara’da AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir’in danışmanlığını yaparken, Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nde görev yapıyormuş, derslere giriyormuş gibi gösterilip haftada 18, ayda 72 saat ek ders ücreti tahakkuk ettirilmiş. Her yıl öğretmenlere verilen eğitim ödeneğini de almış.

Sadık Uysal, yıllarca girmediği derslerin karşılığı tahakkuk ettirilen ücret karşılığı milyarları alırken, “Arkadaş, ben Gölcük’te görev yapmıyorum, okulda derslere girmiyorum, Ankara’da çalışıyorum. Bu paraları hak etmedim. Bu işte bir yanlışlık var” dememiş.

Derken birileri yanlışı görmüş, yasa, yönetmelik ve mevzuata göre ek ders ücreti ödenemeyeceğini söylemiş.

Sadık hoca da “pardon, yanlış olmuş” deyip yıllardır hak etmeden aldığı ek ders ücreti ve eğitim ödeneği karşılığı toplam 9 bin.500 lirayı geçtiğimiz günlerde bir defada ödemiş.

Peki, yıllardır haksız ödeme yapan ve hak etmediği parayı alan hakkında yasal işlem yapılmış mı?

Güldürmeyin adamı! O konuda da kılıf bulunmuş. Olay ört bas edilmiş, dosya kapatılmış.

Galip Ataman- www.demokratkocaeli.com

169 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ