tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

76. MADDEYE GÖRE YAPILAN ATAMALARA BİR İPTAL KARARI DAHA (3)

tesakademi

     

76. maddeye dayanarak keyfi olarak yapılan atamaların üyelerimiz adına peşini bırakmayacağımızı ve bu yolda yargının gücüyle haklılığımızı ispatlayacağımızı biliyorduk. Bu yönde açılan davalarda olumlu kararlar almaya devam ediyoruz.

  Üyelerimiz ve eğitim camiası adına hukuk kurallarına uygun iş ve işlemlerin yapılması gerekliliğini savunmaktan asla imtina etmeden çalışmalarımızı kararlılıkla devam ettireceğiz. Kırıkkale İdare Mahkemesinin 28.04.2009 tarihli kararı ile haklılığımız ortaya çıkmış ve adaletin yerini bulması adına önemli bir adım daha atılmıştır.

      

Sendika olarak mağduriyetlerin idare mahkemeleri nezdinde somutlaşması adına üyelerimizin bireysel olarak davalarını açmalarını önemle vurguluyoruz. Sendikamız adına açılan davalarda ehliyet yönünden sorunlar yaşanabileceğini düşünerek, hukuki desteğimizi ve enerjimizi üyelerimiz için harcayarak davaların üyelerimiz adına açılarak, sonuçlarının daha sağlıklı olacağı kanaatindeyiz. Ancak Milli Eğitim Bakanlığına geçtiğimiz günlerde göndermiş olduğumuz yazımız ile 76. maddeye dayanarak yapılan bütün usulsüz atamaların iptalini talep etmiştik. Gelecek olan cevabi yazıya binaen Sendika olarak da Danıştay’da toplu iptal davası sürecini başlatacak ve mağduriyetlerin ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız.

       İlgili mahkeme kararı için tıklayınız.

       Bu süreçte de usulsüz atamalar nedeni ile mağdur olan üyelerimizin Sendikamıza bizleri yetkilendirir bir dilekçe göndermesini tekrar talep ediyoruz. Gelecek olan yetkilendirme dilekçeleri ile Sendika olarak açacağımız davamızda çok daha güçlü görüneceğimiz muhakkaktır. Kırıkkale İdare Mahkemesinin vermiş olduğu kararın açılmış ve açılacak davalarımıza ışık tutmasını umuyoruz.

  
      

7 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ