tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

14. GELENEKSEL EĞİTİMCİLER ŞÖLENİ COŞKUSU

14. GELENEKSEL EĞİTİMCİLER ŞÖLENİ COŞKUSU
tesakademi

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi olarak 24 Kasım Öğretmenler Gününde geleneksel hale getirdiğimiz ve tüm üyelerimizin aileleriyle birlikte katılabildiği 24 Kasım Eğitimciler Şölenimizin bu yıl 14.’sünü büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

ŞÖLEN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

14. Geleneksel Eğitimciler Şölenimiz 24 Kasım 2018 Cumartesi akşamı saat: 19:00 ile saat 23:00 arasında Gaziantep Kalender Plazada yapıldı. Şölenimize başta üyelerimiz ve aileleri büyük bir çoğunlukla katılım sağladı. Şölenimize Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Ali Muhittin TAŞDOĞAN, Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz ve Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Sayın Kemal KAZAK, Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Sayın Baler FİDAN, Türk Tarım Orman-Sen Gaziantep İl Temsilcimiz, Sayın Cuma EROL, Türk Ocakları Gaziantep İl Temsilcisi Sayın Mehmet BERK, Milliyetçi Hareket Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Sayın Aziz YÜCEL, Üyemiz ve Şahinbey Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Adem ULUTAŞ, Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Eski Başkanı Adem AKKUŞ, Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Eski Başkanımız Sayın Ömer SEVİM, Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Kadın Komisyonu Eski Başkanımız Sayın Mircan KARAKUŞ, Türk Eğitim-Sen Besni İlçe Temsilcimiz Sayın Fuat AKDENİZ, Türk Eğitim-Sen Nizip İlçe Eski Temsilcimiz Sayın Galip ALKURT, Türk Eğitim-Sen Nizip İlçe Temsilcimiz Sayın Ömer POLAT, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Sayın Mehmet SARIYILDIZ, Sayın Aydın ALBAK, Sayın Zeki ÇAKMaK, Okul müdürlerimiz, ve çok sayıda üyemiz ailece katıldılar.

Şölenimizde geleneksel menülerin sunumu yapılarak, müzik, eğlence programları ve çocuklarımıza yönelik animasyon gösterileri de renk kattı.

Şölenimizin açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim-sen Gaziantep Şube Başkanımız Bekir AVAN konuşmasında;
Yeni Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un öğretmenlere ve okul yöneticilerimize verdiği sözleri olumlu bulduğumuzu ve takipçisi olacağımızı anlatarak Eğitim 2023 Vizyon belgesinde olumlu karşıladığımız yönetici atama yönteminin en kısa sürede uygulanması gerektiğini anlattı. “Bir okul, müdürü kadar okuldur.” Diyerek MEB de mevcut okul müdürlüğü seçme yöntemiyle MEB’in dip yaptığını ve bir sendikanın bu alanı istismar ederek adeta çeteleştiğini anlattı. Gaziantep MEB’de de Türkiye’nin her tarafında olan yaşanan adaletsizliklerin en şiddetlisiyle karşı karşıya olduğumuzu belirtti. Şube Başkanımız Bekir AVAN, “MEB 2023 Vizyon Belgesinde belirtilen sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik ile ilgili yaklaşımları kabul etmediğimizi bu uygulamaların Türk Milli Eğitim sistemimize ve öğretmenlerimize ağır bedeli olacağını belirterek, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik kaldırılıncaya kadar konuyla ilgili mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Şube Başkanımız Bekir AVAN, andımızla ilgili sendikamızın Danıştay’da kazanmış olduğu davanın hukukumuz gereği derhal uygulanması gerektiğini söyleyerek, Danıştay’ın bu kararından sonra “ Ülkemizde Türk ve Atatürk karşıtı gayrı milli cephe harekete geçti.” dedi. MEB’in davayı üst mahkemeye taşıdığını ve hukukçuları vasıtasıyla üst mahkemeye yazılan itirazda Türk Milleti İle ilgili tanımlamaların bir skandal olduğunu, bu skandalın MEB’in üst bürokratlarındaki zihniyetini de gözler önüne serdiğini belirtti. “ MEB derhal yapmış olduğu itirazını geri çekmeli ve Andımızı okullarda okutmalıdır.” dedi.

“Ayrıca, bu karardan sonra hemen harekete geçip, 81 ilde açıklama yapan Eğitim Bir-Sen’in, gayri milli cephede faaliyet içine girmiş ve Kurtuluş Savaşımız esnasındaki zararlı cemiyetler gibi hareket eden bir yapıya dönüşmüştür” dedi. Bu sendikanın, Diyarbakır Şube seçimlerinde Şeyh Sait haininin öven “Şehit Şeyh Sait’in direniş destanını kendimize ilke edindik.” diyerek propaganda yapan şube başkanlarının derhal savcılıklarca işleme tabi tutulmasının gerektiğini bu konuda hiçbir işlemin yapılmamasının da kabul dilemez olduğunu belirtti.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanımız Bekir AVAN konuşmasının ardından salonda bulunanlar hep birlikte ayağa kalkarak andımızı coşkuyla okudular.

14. Geleneksel Eğitimciler Şölenimizde her yıl olduğu gibi bu yılda emeklilerimiz unutulmadı. 2018 yılında emekli olan üyelerimize plaket ve hediyeleri takdim edildi. Tüm emeklilerimize bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluk dileklerinin dilendiği duygulu anlar yaşandı.

Şölenimizde bu yıl şubemiz tarafından 6.’sı yapılan Geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü Kupası Halı Saha Futbol Turnuvasında dereceye giren takımlara kupa madalyaları verildi. 6. Geleneksel 24 Kasım Öğretmenler Günü Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda 2018 Şampiyonu Adil Ceydeli Ortaokulu oldu. Turnuvada 2018 2.’si Şehit Ersin Yıldırım Ortaokulu, 2018 3.’sü Adnan Menderes Ortaokulu, 2018 4.’sü Şahinbey Ortaokulu oldu. Turnuvanın 2018 Özel Ödülü Karakesek İlkokulu Bayan öğretmen ve futbolcusu Başak ERSOY öğretmenimize verildi.

Kupa ve madalya takdiminden sonra şölene katılan üyelerimiz müzik ve eğlence programımızda gönüllerince eğlendi.

Geceye emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, gecemize katılım sağlayan tüm üyelerimize ve davetlilerimize teşekkür ederiz.

TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBESİ

161 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ