tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

12 Eylül ve Timsah Gözyaşları

tesakademi

MHP ‘nin 12 Eylül Mağdurları Önergesi TBMM’de Reddedildi
CHP ve MHP milletvekilleri, 12 Eylül askeri darbe yönetiminde cezaevinde tutuklu kalıp beraat edenlerin, sigortalı olmasalar dahi, gözaltında geçen ve cezaevindeki kaldıkları sürelerin sigortalılıktan sayılmasına dair önerge verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ”Torba Tasarı”nın görüşmeleri sürüyor. Tasarının görüşmeleri sırasında CHP ve MHP milletvekilleri, 12 Eylül askeri darbe yönetiminde cezaevinde tutuklu kalıp beraat edenlerin, sigortalı olmasalar dahi, gözaltında geçen ve cezaevindeki kaldıkları sürelerin sigortalılıktan sayılmasına dair önerge verdi.
Önerge sahiplerinden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, iktidarın bir samimiyet sınavı verdiğini belirterek, ”12 Eylül üzerinde gözyaşları akıtıldı. Korkarım Sayın Başbakan, Fransız ihtilaline de gidecek” dedi. CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin, önergenin desteklenmesi halinde AK Parti’li milletvekillerinin, ”verdiği sözü tutan partinin mensupları” olacağını ifade etti.
Ergin, önergenin, ”12 Eylül’ün ızdırabını yaşayanların acılarını biraz olsun azaltmayı amaçladığını, hakları zalim şekilde elinden alınanların haklarının iadesi olduğunu, birilerine bir şeyler bağışlama olmadığını” kaydetti.

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ise ‘‘Siyaset yapıyorsunuz suçlamasını yadırgadım, siyaset amacıyla değil bir haksızlığın telafisi için verildi bu önerge. Lütfen Kenan Evren gibi düşünmeyin, önergeye destek verin” dedi.
Konuşmaların ardından önerge reddedildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dinçer, önergeyi kabul etmediklerini söyledi.

19 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ