tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

YÖNETİCİ ATAMA GENELGESİ YOLDA

tesakademi

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, yönetici atama yönetmeliğinin gereğinin, bir an önce yapılarak asaleten atamaların başlatılması amacıyla Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN’la görüştü.

Genel Müdür Yalçın’dan, yönetmeliğin uygulanması için bir an önce ilgili genelgenin yayınlanmasını isteyen KONCUK, Genel Müdürden, genelgenin hazırlandığı, bu hafta Perşembe veya Cuma günü illere gönderileceği bilgisine ulaştı.
{mosimage}Genel Başkan KONCUK, tüm münhallerin acil olarak duyuruya çıkarılmasını, bu konuda insiyatifin valiliklere bırakılmaması gerektiğini de Genel Müdür Yalçın’dan istedi. Münhal idareciliklerin duyurulup duyurulmaması yetkisini valiliklere bırakan genelge ile ilgili dava açtıklarını Genel Müdür Necmettin YALÇIN’a bildiren Genel Başkan KONCUK, idarecilikler konusunda yeni iptaller arzu etmediklerini bu sebeple, genelgede bu durumun net olarak yazılması gerektiğini Genel Müdür Necmettin YALÇIN’a anlattı.

Türk Eğitim Sen olarak, yönetmeliğin ve Ek 2 yönetici değerlendirme formunun uygulanması ile ilgili çıkarılacak genelgede, bütün boş idareciliklerin ayrım yapılmadan duyurulmasını, yapılacak asaleten atamaların bir takvim doğrultusunda bütün illerimizde aynı anda başlanıp, sonlandırılmasını talep ediyoruz. Bu konuda insiyatifin valiliklere bırakılması halinde, bir hukuk devletine yakışmayacak, çifte standart uygulamalar ve hak gaspları ortaya çıkmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni hukuki problemler yaratacak uygulamalardan titizlikle kaçmasını diliyoruz. Yönetici atama konusu artık kanayan bir yara haline gelmiştir. Başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK olmak üzere, tüm yetkilileri, bu konuda, daha hassas davranmaya ve sendikaların taleplerine kulak vermeye davet ediyoruz.

26 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ