tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

YİNE GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİM VE YİNE REZALET

YİNE GAZİANTEP MİLLİ EĞİTİM VE YİNE REZALET
tesakademi

sozlu_sinav_rezaleti

      Gaziantep’te 2014 yılı Eylül ayında yapılan şaibeli müdürlük sözlü sınavı yargı kararıyla iptal edilmişti. İptalden sonra  20 Nisan 2015 ile 5 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılan müdürlük sözlü sınavında rezalet yine devam ediyor.

      Son yapılan müdürlük sözlü sınavında adaletli davranılmayacağı nedeniyle sınava 335 aday girmemiştir. Sınava giren adaylardan 339’u sözlü komisyonunca 70’in altında geçersiz not verilip başarısız sayılarak elenmiştir.

      2015 yılı Ekim ayında yapılan sözlü sınavda duyuruya çıkan 328 okuldan yaklaşık 290’ı tercih edilmiş ve bu okullara atama yapılmıştır. Ulaşım şartları ve okulların mevcut şartlarının olumsuz olması nedeniyle yaklaşık 38 okul tercih edilmemiş ve bu okullara da müdür ataması yapılamamıştır. 2014 yılı Ekim ayında yapılan sınavda 85 puan ve üzeri puan verilenlerin ortalama olarak atanma şansı bulunmaktaydı. 2015 yılı Nisan ve Haziran aylarında yapılan müdürlük sözlü sınavında ise 80 puan ve üzeri puan verilenlerin ortalama olarak atanma şansı bulunmaktadır.

Bu sonuçlara göre 80 puan ve üzeri alanların sendikalara göre dağılımı şöyledir:
Aktif-Sen Üyesi              : 0 (sıfır) kişi
Eğitim Bir-Sen Üyesi    :231 kişi
Eğitim İş Üyesi               :2 kişi
Eğitim-Sen Üyesi           :8 kişi
Sendikası olmayan        :9 kişi
Türk Eğitim-Sen Üyesi : 30 kişi

       Bu istatistiklerden sonra yüksek puan verilerek atanması sağlanmaya çalışılan kişilere baktığımızda, hemen hemen aynı kişilere yüksek puan verildiği apaçık ortadadır. Bazı kişilere bilinçli bir şekilde 70’in altında not verilerek atanmasına engel olunurken, bazı kişilere ise atanabilmesi için gerekli puan verilmiş görünmektedir.

       Bu kadar söz ve değerlendirmeden sonra Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı sınav şaibelidir. Sınavda yine hemen hemen aynı kişilere iltimaslı davranılmış ve diğer müdür adaylarının hakkı yenilmiştir. Genel olarak baktığımızda siyasi iktidar ve onun milli eğitimdeki çapulcu gurubu tarafından yağma ve talan mantığı devam etmiştir. Sınavda müdürlük görevini çok iyi yapabilecek kişilerin hakkı yenilerek hak hırsızlığına devam edilmiştir.

       Müdürlük sözlü sınavında, sözlü sınav komisyonu baskı altına alınarak taraflı ve yanlı davrandırılmıştır. Yandaşlık mantığı içerisinde adam kayırarak yapılan müdürlük sözlü sınavında hırsızlık apaçık ortadadır. Sözlü sınavın yapılmak istenmesinin sebebi ise hırsızlığı sevenlerin yandaşlarına hırsızlık payeli koltuk sunma isteğinden başka bir şey değildir. Gaziantep’te yapılan her iki sözlü sınavın ortaya çıkardığı sonuç Gaziantep Milli Eğitimde adaletin asla sağlayamayacağını ortaya çıkarmıştır. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü yapılan her iki sözlü sınavda da adaletsizlikte, adam kayırmada, yandaşlıkta, şaibeli sınav ve hak hırsızlığında şampiyon olmuştur.

       Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanar sözlü sınav öncesinde sınavlarda gerekli tedbirlerin alınacağına dair sendikalara söz vermesine rağmen bunu başaramamıştır. Sınavda hak ve adalet sağlanamamıştır. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanar’ı bu olup bitenlerden sonra; sınava güvenmediği için girmeyenlerden ve sınava girerek hakkı yenilenlerden özür dilemeye ve kendisine yakışanı yapmaya davet ediyoruz.

       Her iki sözlü sınavında yapılanlara bakıldığında; sınava fesat karıştıran ve siyasi desteği olan çeteleşmiş yapının Gaziantep Milli Eğitimi yönettiği ayan beyan ortadadır. Bu yapıyla mücadele etmek yerine bu yapıya teslim olanlarla Gaziantep Milli Eğitimi hiçbir yere gidemez. Milletin gözünün içine baka baka hak yiyenleri ve buna müsaade edenleri Allah kahretsin. Bu yapılanlar, Gaziantep’e ve ben eğitimciyim diyenlere hiç yakışmıyor. Genel olarak utanç belgesi diyebileceğimiz bu sözlü sınav sonuçlarından bizler eğitimciler olarak utanıyoruz. Bu sözlü sınav sonuçlarıyla gurur duyabileceklerin de akli ve vicdani melekelerinden şüphe ediyoruz.

       Gaziantep’e yakışmayan bu şaibeli müdürlük sözlü sınavının derhal iptal edilmesini istiyor ve herkesi hak arama mücadelesine davet ediyoruz.

                            TÜRK EĞİTİM-SEN GAZİANTEP ŞUBE YÖNETİM KURULU

 

MÜDÜRLÜK SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

87 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ