tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

YİĞİT GÖNÜLLÜ ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜRLER!

YİĞİT GÖNÜLLÜ ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜRLER!
tesakademi

Genel Başkan İsmail Koncuk üyelere yönelik bir teşekkür mesajı yayınladı. Açıklamasında, 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince, her yıl olduğu gibi bu sene de kamu kurumlarındaki sendikalı personel tespitlerinin gerçekleştirildiğini belirten Koncuk mesajında şunları söyledi:

“Kamu kurumlarındaki sendikalı çalışanların tespitleri yapıldı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda 177.881, YURTKUR’da 671 ve üniversitelerde de 22.750 olmak üzere toplam 201.302 eğitim çalışanı üye olarak Türkiye’nin sendikası Türk Eğitim-Sen’e güç vermiştir.

Öncelikle bütün üyelerimize teşekkür ediyorum.

Onlar, yürek dolusu teşekkürü sonuna kadar hak ediyorlar.

Çünkü onlar; makamlarını ve bürokratik varlıklarını ağababalarına ipotek etmiş tetikçi sözde yöneticilerin dayatmalarına eyvallah etmediler.

Çünkü onlar; sendika görünümlü paralel yapıların seviyesiz tekliflerine ve ahlaksız tehditlerine kulak asmadılar.

Çünkü onlar; samimi hak mücadelesinin, her durumda çalışanın yanında yer alan ilkeli tutumun ve cesaretli duruşun yani adam gibi sendikacılığın safında durdular.

Çünkü onlar, her durumda ve hesapsız bir şekilde Türk Milleti adına taraf olan, varlığını ülkesinin varlığına adamış olan Türkiye sevdalılarının oluşturduğu milli bir sivil toplum kuruluşuna omuz verdiler.

İşte bundan dolayı her bir üyemiz, teker teker en içten teşekkürü hak ediyor.

Var olsunlar..

Ayrıca işyeri temsilciliklerimizde, il ve ilçe temsilciliklerimizde, şube yönetim kurullarımızda ve kadın komisyonlarımızda görev almış olan ve teşkilatımıza büyük bir adanmışlık ve inançla emek veren bütün arkadaşlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum.

Herkes şunu bilsin ki, Türk Eğitim-Sen’in her kademesinde görev almış olan bütün emektarlarımız adeta tarih yazmaktadırlar. Bu arkadaşlarımızın sergilediği performans ve başarı, her babayiğidin harcı değildir. Samimiyetle inanıyorum ki, sendikacılığın tarihini yazanlar, bu arkadaşlarımızdan övgü ve takdirle bahsedeceklerdir.

Çünkü onlar; iltifata, ahlaksız tekliflere ve makamının kölesi olmuş zavallıların tehditlerine pabuç bırakmadılar.

Çünkü onlar; sendikal rekabet adına siyasi iktidarın ve bürokrasinin imkanlarını ahlaksızca kullanan sözde sendikalara geçit vermediler.

Çünkü onlar; mağdur olan, hakkı gasp edilen, baskı ve dayatma altına alınan eğitim çalışanlarına nefes kapısı oldular.

Çünkü onlar; sendikacılığın iğdiş edildiği, çalışanların siyasete ve bürokrasiye pazarlandığı bir dönemde adam gibi sendikacılığın adresi oldular.

Çünkü onlar; kimi arazlı ideolojileri ve kimi de günübirlik çıkarları için ihanet projelerine tezgah olurken, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk milletinin sesi ve tercümanı oldular.

Varolsunlar…

Saygılarımla.”

82 views

tesakademi
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ