tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Yavuzeli MEM Kirli Oyunlar!!!

tesakademi

İlimize bağlı Yavuzeli ilçesi’nde akıl almaz olaylar, sonu gelmeyen kuralsızlıklar, yapılan yanlışlar devam etmekte, her gün yeni bir olay, her gün yeni bir yanlış ortaya çıkmaktadır.

Daha önce sitemizde de yayınladığımız Yavuzeli ilçemiz Karakuyu İlköğretim Okulu’ndaki yanlış daha bitmeden, ardından promosyon vakası ortaya çıkmış, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanlı, yandaş ve yanlış tutumu defaaten dile getirilmişti.

Yine Yavuzeli… Yine kuralsızlıklar… Yine yanlışlar devam etmekte… Bu defa da ilçede komisyon olayı ortaya çıktı..

Yavuzeli İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde 1. ve 2. Kademe Okuma Yazma Seviye Tespit Komisyonu kurulurken Halk Eğitim Merkezi Müdürü’nün Komisyon Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü sıfatıyla Salih Erdemci’ninde komisyona “üye” olarak yazılması hangi maddi çıkarları desteklemektedir, merak ediyoruz… Böyle bir komisyonda İlçe Milli Eğitim sıfatı oraya yazılarak ve komisyona üye olarak ek ders ücreti alınmış mıdır? İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün bu komisyondan elde edeceği ekders ücretine mi ihtiyacı vardır?

Daha promosyon olayının cevabı verilmezken, Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde böyle bir olayın ortaya çıkması, tarafımızdan endişe verici bir durum olarak algılanmakta, İlçe Milli Eğitim gibi bir makamın böyle olaylarda adının geçmesi bizleri ve tüm eğitimcileri üzmektedir.

İşte bu talihsiz olayın belgesi ve oluru…

679 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. öğretmen dedi ki:

  Yine bir yavuzeli MEM ve salih erdemci vakası artık alıştık. Yavuzelindeki her taşın altından bu Hacı salih çıkmazsa ne derseniz deyin.
  Sömürdü İlçe milli eğitim ile Halk eğitimi hala doymadı .geçen yine gelmişti Yavuzeline Arkada bıraktıklarını almaya herhalde. Şimdi de Şahinbey halk eğitimi sömürüyordur Hacı! salih.

 2. Salih KILIÇ dedi ki:

  Önce şunu belirteyim.ücretli öğretmen ve usta öğreticiler öğretmenler gibi sürekli çalışmazar yani 5 ay 6 ay çalışırlar.Nasıl oluyorda öğretmenler gibi maaşlar için verilen promosyonu eşit dağıtırlar.Acaba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü nün usta öğretici akrabası mı vardır?Ek ders ücreti Esaslarında Yöneticilerin sınav ücreti alamayacağı belirtilmiştir.Almışsa zimmet çıkarılması gerekir.Ama bu muhterem almıştır diye düşünüyorum geçmişte HEM ‘de iken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekalet etmiş.Hiç ekders ücreti almaması gerekirken çünkü asildeki şartları taşımamaktadır.16 yıldan beri aynı yerde ikamet etmektedir.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atama şartlarını taşımamaktadır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olan 30 saat ücret aldığı vekaletinin ilk yıllarında aldığını düşünmekteyim,tamgün tam yıl kapsamında olduğu ancak bu kapsamda kurs açılmadığı halde yine hafta 30 saat ücret aldığı bu konuda soruşturma geçirdiği yandaşlar tarafından ört bas edildiği bilinmektedir.Önceleri denge tazminatı sonradan ek ödeme olarak verilen parayı aldığı Temmuz ayı 2009 yılında torba kanunu ile affa uğramıştır.Geçmişi hup şaibeli bir yöneticidir.Allah Allah diyorum!

 3. karayazılı dedi ki:

  VARAN1- B. Karakuyu İ.O’da 547olan öğrenci sayısını nasıl arttırırız. ana sınıfım için alan taraması yapıp 55 öğrenci gelecek diye normu 602 gösterip 2. müdür yrdımcısı getirirsiniz. sonra vay efendim ana sınıfına 37 öğrenci kaydolmuş deyip idareci normunu 1 e düşürüp Hamza ŞAHİN i Kızılhisar İ.O’ya gönderirsiniz. Valilikte bu işe soruşturma izni vermez.
  VARAN2- 25920 TL İÇ EDİLİR. ama nasıl kurtuluruz. çikar odaklarını arkanıza alır. vallaha ben bunu bilmiyordum. yanlışla imza atmışım dersiniz. tepeden baskı gelir. size soruşturma izni verilmez. ŞEf mahkemede ifade verir
  VARAN3- Lojman isteyen öğretmenleri sağcı solcu- alevi-TES li diye mimlersiniz.. öğretmen bir ay lojman bekler sonra başka ev bulup yerleşince komisyon badem bıyıklı birini bulur.
  vVARAN4- HEM de aletleri kullanmayı bilmeyen birine(birinin eşine)sertifika verirsiniz. 4 ay çalışıp 960 TL promosyon verirsiniz.

BİR YORUM YAZ