tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

YAVUZELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE PROMOSYON VURGUNU

tesakademi

YAVUZELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE PROMOSYON VURGUNU

Yavuzeli İlçesinde 2009 tarihinden bu yana devam eden promosyon olaylarında sorgulanması ve cevabı bulunması gereken bir çok soru hala kafaları karıştırmaktadır. İlçe Milli Eğitim’in çeşitli kademelerinde görev yapan kişilerin makam ve mevkilerini kullanarak hak gaspına sebep olmaları, halen cevabı bulunmamış sorularla doludur.

Kısa süreli çalışan usta öğretici ve ücretli öğretmenlere 960 TL promosyon ücretleri neden ve hangi çıkarlar doğrultusunda ödenmiştir?

Öğretmen Osman ECE’ye 21.01.2009 ve 27.04.2009 tarihlerinde iki defa 960’ar TL promosyon ücreti ödenmesinde amaç nedir?

2010 yılında göreve başlayan öğretmenlere promosyon ödenirken aynı tarihte göreve başlayan Şube Müdürlerine ve öğretmenlere ödeme yapılmaması ne ile açıklanmaktadır?

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Salih ERDEMCİ tarafından ödeme mevzuatına aykırı olarak, şef vekili Bünyamin ÖZCAN’a İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2318772 nolu hesabından para çekme, diğer hesaplara para aktarma, EFT yapma yetkisini 05.08.2010 tarih ve 2023 sayılı yazı ile verdiği ancak şef vekili Bünyamin ÖZCAN’ın yetki devrinden öncede bu yetkiyi kullandığı tespit edilmişken bu durumun sorumluları hangi gruplar tarafından desteklenip, korunmaktadır?
20.04.2010 tarihinde çekilip 600 TL nin kim tarafından çekildiğinin tespit edilememiştir.

19.11.2009 tarihinde 36 kişiye ödemesi yapıldığı iddia edilen 25.920 TL’ nin kimlere ödendiği tespit edilememiştir.
Mart 2011 itibariyle tekrardan bu durumu kapatmak için hesaplara çeşitli kaynaklardan faizi ile birlikte para yatırıldığı da iddia edilmektedir.

Yavuzeli Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih ERDEMCİ (Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Müdürü) yapılan ödemeler ile ilgili haberdar olmadığını dile getirmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini yürüten bu sorumluluk ve yetkinin sahibi olan kişilerin böyle bir açıklama yapması ne tür bir anlayışla izah edilebilir?

Eğitim müfettişleri tarafından 08.03.2011 tarihinde bitirilen ön inceleme raporunda Salih ERDEMCİ hakkında soruşturma izni verilmemiş olması kaygı vericidir.

Yine Eğitim müfettişleri tarafından 08.03.2011 tarihinde bitirilen ön inceleme raporunda Yavuzeli Eski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğünü yapmış şu an Araban Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü devam ettiren Mahmut SÜLÜ hakkında da soruşturma izni verilmemiştir.

Emekli Şef Vekili Bünyamin ÖZCAN hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Eğitim müfettişlerince yapılan inceleme ve soruşturmalara esnasında makam ve mevki gözetilerek yapılan incelemelerin kimlere nasıl hizmet ettiğini sorgulamak gerekir. Memur görevini yürütenlerin suçlu ilan edilip, makam ve mevki sahiplerinin korunması hak ve hukuk açısından ne kadar uygundur, sorgulanması gerekir.

Yavuzeli ilçesinde ortaya çıkan bu durumun sorumluları ve suçluları hak ve hukuk çerçevesinde bir an önce çözülmeli ve sorumlular hak ettikleri cezaları almalıdırlar.

 

KAYNAK : KAMUSİTESİ

863 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. akın dedi ki:

  salih erdemci yi koru memura gelince ceza ver.memuru savcılığa sevk et ama yıllarca ilçe milli eğitim müdürlüğü yapan salih erdemciyi koruyun.bunun hesabı ileride sorulacak

 2. AHMET CANSUN dedi ki:

  Eski yavuzeli milli eğitimde bu işlerin olduğu aşikardı.Olayı ortaya çıkaranları tebrik ediyoruz…

 3. Erhan dedi ki:

  Zaten yıllardan beri Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hali içler acısıydı. Salih ERDEMCİ daireye bile Uğramaz idi. Olacağı buydu. Amma Erdemciye bir şey olmaz o nun da dokunulmazlığı var

 4. zırar ah zırar dedi ki:

  öğretmenlere komşu köylerde diğer öğretmen arkadaşları ile kalmasına izin vermezken, kendisi her gün antepten geliş gidiş yapan … iki badem bıyıklı gördüğünde salya sümük olan erdemciden herşey beklenir.. köye su tankı istediğimde bütçe yok deyip 10 gün sonra komşu köye su tankı yaptıran . sorduğumuzda bekar öğretmenlere su tankı gerekmez diyen de kendisidir…

  1. bekar öğretmen dedi ki:

   Bekar öğretmenlere su tankı gerekmez lafına çok güldüm. Acaba badem bıyıklı bu şahıs müslüman değil mi? Kendisini gaf yapmış olarak kabullenmek istiyorum. Müslüman evladına su her daim gerekli. Suyu ihtiyaç dahilinde görmeyenler cunup geziyor olsa gerektir.

   1. DERMAN dedi ki:

    kendi gibi düşünmeyenleri müslüman saymadığından su tankı meselesine öyle bir cevap bulmuştur.

 5. Hamit ÖZYURT dedi ki:

  TES her türlü yolsuzluğun, eğitimdeki kadrolaşmanın, malum insanların çıkar için yaptığı yanlış uygulamaların her zaman karşısındadır. Yavuzeli’ndeki bu hukuksuzluğun, gaspın eğitimin merkezinde yapılması ne acı vericidir…

 6. DEJAVU dedi ki:

  Yavuzeli Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih erdemci (Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Müdürü) yapılan ödemeler ile ilgili haberdar olmadığını dile getirmiş. İlçe Milli Eğitim Müdürü görevini yürüten bu sorumluluk ve yetkinin sahibi olan kişilerin böyle bir açıklama yapması ne tür bir anlayış diye sorulmuş. Bende diyorum ki işine gelmediği için haberi olmamıştır. Bu şahsın bir özelliği de her delikten çok iyi koku alma yeteneğine sahip biri olmasıdır. Bu yolsuzluğu fark etmemiş olması ve içinde olmaması çok komik. yada vekili can dostu güzel insan şube müdürü mü fark etmedi. (O evleri nasıl yaptırdıklarını ev için malzemenin ve işçinin evlere nerden gittiğini fark ettiler mi acaba…)
  Yoksa fukara, para delisi, öğretmenin elinden iki kuruşu nasıl alırım ama bir işi olduğu zaman aylarca yapmayan o öğretmene nasıl yalan söylerim nasıl kandırırım düşüncesine sahip bünyamin mi tek suçlu. Tamam 3 kez (yanlışla!) kendi hesabına ya da sevdiği birkaç kişinin hesabına fazladan promosyon yatırmış olabilir (Ama adam çok çalışıyordu hakkıydı. haklı o masasının halini herkes görmüştür benden başka her şey vardı çünkü çalışıyordu adam. Ama ne çalışıyor akşamki maçlara iddaa kuponu hazırlamakla ya da Ankara’ya turistik amaçlı sözde göz tedavisi için yolluk hesaplamasıyla geçiyordu zamanı. Bünyamin’in günlerce olmadığı günleri hatırlayın ).
  Yolluklar meselesinde de yapılan ya da yapılmayan ödemelerden de haberi yoktur kesin erdemcinin. Çünkü işine gelene verdi, işine gelmeyene hukuka aykırı diyip yolluk vermeyen de kendisiydi(yolluk alacaksan badem bıyıklı olcan).
  Erdemci ise Gaziantep merkezde oturduğu halde Antep teki toplantılara sabah evinden gitmesine rağmen Yavuzelinden geliyor gibi gösterip ve o gün daireye bile uğramayan ama harcırahı o gün yapılan ve bunu yıllarca yapan birisi olarak Şahinbey Halk Eğitime ataması olduğunda da utanmadan o hacı hali ile yolluğunu aldı . Ama soruşturmalar başlamadan ne oldu ne bitti geri ödedi. (Çünkü birileri tarafından yani cemaat tarafından önceden uyarıldı.)
  Öğretmenleri; şu kominist, şu ülkücü, bu bizden (badem bıyıklı), şu açık , bu kapalı diye tek tek fişleyen, boş lojmanları o standartlar çerçevesinde veren, odasına gittiğinde de yüzüne sahte gülücüklerle gülen ve okuluna sınıfına bir isteğin olduğunda da yanlı davranan (zırar ah zırar adlı yorum sahibinin belirti gibi )birisiydi kendileri.
  Diğeri de araban’a ataması olan mahmut sülü de hala evi Yavuzelinde olmasına rağmen o da yolluğu aldı. (çünkü yavuzelinden nasıl bir şeyler koparırım , o koltuğa tekrar beni oturturlar mı? mantığı ile evini taşımıyordur eminim. bu işleri yapıp da insanların yüzüne hiçbir şey yokmuş gibi bakması zaten çok komik)
  Bu şahısların bir başka özelliği de tam bir korkak , siyasilerin G….. yalayan, bir konu hakkında onlar ne diyor kabul ediyorlar mı diyen basiretsiz ,oturduğu koltuğun hakkını vermeyen kul, köle biridirler(yine hangi hükümet başta ise o taraftan olan d.n.k insanlardı ) .
  Böyle yapan adamlardan da bu tür bir açıklama yapmaları beklenirdi ki zaten.

  Yıllarca sömürdüler Yavuzeli Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğünü. Bu dünya da birileri soruşturma izni vermemiş olabilir ama o erdemci, hacı hali ile ahirette de birileri tarafından korunacak mı acaba.
  bu meselenin sendika olarak üstüne gidilmesini canı gönülden istiyor hak ettikleri cezaları da bu dünya da görmek istiyorum…
  saygılar

 7. 3638 dedi ki:

  normaldir.bu olanlar .ama şunu söylim biri gitti daha beteri geldi.yönetmelik ,kanun ,rica minnet bilmez. işi gücü keyfilik.okulları 10 oldu geldişer bişe lazımmı diye tık yok. sadece yolluk almak gayeleri .buda aynı zihniyet hatta daha beteri neyse inşallah geldikleri gibi giderlerde millet kurtulur.

 8. Batuhan BALTA dedi ki:

  ARKADAŞLAR ASIL EŞİTSİZLİK;1-ALTI AY ÇALIŞAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN İLE ALTI AY ÇALIŞAN USTA ÖĞRETİCİYE ÖĞRETMENE VERİLEN PROMOSYON KADAR VERİLMESİ EŞİTSİZLİKTİR!2-BU KADAR ADALETSİZ OLAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE ŞUBE MÜDÜRÜ HAKKINDA ÖN İNCELEME VE DİSİPLİN SORUŞTURMASI EKSİK YAPTIRILMIŞTIR!SAYIN SENDİKA YETKİLİLERİ BANKADAN ALINAN PROMOSYON ÜCRETİ 25.000,00 TL OLAMAZ 250 PERSONEL İÇİN ALINAN PROMOSYON ME KADARDIR?BU ZAMANA KADAR NE KADARI DAĞITILMIŞTIR?SÖZ KONUSU KİŞİLERİN HAKLARINDA PROMOSYONUN TAMAMI HAKKINDA İNCELEME İSTENMESİ GEREKİR.OKUDUĞUM YORUMLARDAN BU İKİ YÖNETİCİNİN GÜVENİLMEZ OLDUĞU KANISINA VARDIM,EMİNİM İNCELEME PROMOSYONUN TAMAMI HAKKINDA İSTENİRSE PROMOSYONUN İÇ EDİLDİĞİ ANLAŞILACAKTIR!

  1. Kenan Zor dedi ki:

   ARKADAŞLAR ADI GEÇEN SALİH ERDEMCİ 2015 YILINDA İLİNİZİN EN İYİ ÖĞRETMENİ SEÇİLEREK, CUMHURBAŞKANLIĞINA GÖNDERİLMİŞTİR. NE GÜZEL DİMİ….

BİR YORUM YAZ