tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

VERGİ DİLİMİ ZULMÜ YENİ YILDA DA DEVAM EDECEK

VERGİ DİLİMİ ZULMÜ YENİ YILDA DA DEVAM EDECEK
tesakademi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Maliye’nin vergi dilimi konusunda ki yaklaşımını değerlendirdi.
“Maliye yine yapacağını yaptı 2018 ‘e 1 kala %15’lik vergi dilimi 13 binTL’den 14 bin 800 TL’ye çıkarıldı” diyen Genel Başkan Koncuk, “Geçen yıl sadece 600 TL arttığı için vergi zulmünden kurtulamayan çalışanlar aynı zulmü 2018 yılında da yaşayacaklar” dedi.

“Vergi zulmü yeni bir formülle sona ersin, kaşıkla verip kepçeyle alma dönemi bitsin, talebimiz yine cevap bulmadı” diyen Genel Başkan Koncuk, “Ocak ayında % 4 zam alacak memurların çoğu 3-5 ay sonra %5 daha vergi ödeyecek, %15’lik dilimden, %20’ye geçecekler” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Başkan Koncuk değerlendirmesinde;
“Maliye yine yapacağını yaptı 2018 ‘e 1 kala %15’lik vergi dilimi 13 binTL’den 14 bin 800 TL’ye çıkarıldı. Böylece geçen yıl sadece 600 TL arttığı için vergi zulmünden kurtulamayan çalışanlar aynı zulmü 2018 yılında da yaşayacaklar. Bir tebrik de TİS’e bu zulmü taşıyamayanlara olsun!
Aslında yıllardır ısrarla dile getirdiğimiz, vergi zulmü yeni bir formülle sona ersin, kaşıkla verip kepçeyle alma dönemi bitsin, talebimiz yine cevap bulmadı.2018 Ocak ayında % 4 zam alacak memurların çoğu 3-5 ay sonra %5 daha vergi ödeyecek, %15’lik dilimden, %20’ye geçecekler.
Başta Maliye Bakanı Naci Ağbal olmak üzere Hükümeti bu vergi zulmündeki inatları için kınıyorum. Halbuki, memura 2018 yılında yapılacak %7,5’luk komik zam, verginin ilk dilimi 20 bin TL’ye çıkarılarak veya başka bir yolla, bir nebze de olsa düzeltilmiş olabilirdi. Yazıklar olsun” dedi.

124 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ