tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

VAKİT, ÖĞRETMENLERİ ÜÇ BUÇUK’A MAHKUM EDEREK PERİŞAN EDENLERDEN, 3 NİSAN’DA HESAP SORMA VAKTİ!

VAKİT, ÖĞRETMENLERİ ÜÇ BUÇUK’A MAHKUM EDEREK PERİŞAN EDENLERDEN, 3 NİSAN’DA HESAP SORMA VAKTİ!
tesakademi

Öğretmenler, 3 Nisan’da yapılacak İlksan seçimlerinde, kendisini Üç Buçuk’a mahkum ederek perişan edenlerden hesap soracak…

2012 yılında yapılan İlksan seçimlerinde Eğitim Bir-Sen “Yalan” ve “Talan” kirli söylemleriyle eğitim çalışanlarına propaganda yapmıştı. Türk Eğitim-Sen adaylarımız ise Sandığın 2012 yılında İlksan’ın kasasında 543 Trilyon Türk Lirası olduğunu açıkladığında yalanı ortaya çıkan Eğitim Bir-Sen’in üyeleri dahil, tüm eğitim çalışanları Türk Eğitim-Sen adaylarına oy ve destek vererek sandığı yönetme yetkisi vermişti.

2012 yılındaki “Yalan” ve “Talan” söylemi ve yenilgisi nedeniyle üyelerinden bile destek alamayacağını bilen Eğitim Bir-Sen, 2016 yılındaki İlksan seçimlerine girmeyerek seçimi boykot etmişti.

2017 Yılında Toplu Sözleşme masasında aldırdığı kararla sandığa üye olmaya karşı kampanya başlatarak İlksan’ı bitirmeye, yoketmeye çalışan Eğitim Bir-Sen’e açılan dava sonrasında Anayasa Mahkemesinden yargı tokadıyla haddi bildirilmişti.

Bugünlerde ise 3 Nisan 2021 tarihinde yapılacak İlksan seçimlerinde Eğitim Bir-Sen, tekrar sahneye çıktı ve aday çıkardı. Eğitim Bir-Sen yine yalan-yanlış ve kirli propagandalarla eğitim çalışanlarının karşısına çıktı. Eğitim çalışanları da birçok okulda Eğitim Bir-Sen’e haddini bildiriyor…

2012 yılında “Yalan” ve “Talan” kirli söylemleriyle, 2017 yılında  Toplu Sözleşme masasında İlksan’ı bitirmeye, yoketmeye çalışan Eğitim Bir-Sen’in İlksan seçimlerine girmeye hakkı da haddi de yoktur.

Eğitim çalışanlarını  yıllardır, tehditle, baskıyla, şantajla üye yapan Eğitim Bir-Sen’e, eğitim çalışanları neden destek versin?

Yıllardır, Milli Eğitim’de her türlü ayrımcılığı, haksızlığı, yandaşlığı, ötekileştirmeyi yapan, mülakat rezaletiyle sürekli kul hakkı yiyen Eğitim Bir-Sen’e eğitim çalışanları ve özellikle Eğitim-Bir-Sen üyeleri neden destek versin?

Milli Eğitim’de, Ülkemizin her  ilinde, ilçesinde ve köyünde Eğitim Bir-Sen tarafından adaletsizliğe, zulme uğrayan eğitim çalışanları Eğitim Bir-Sen’e neden destek versin?

İstemedikleri halde Eğitim Bir-Sen’e üye yapılan eğitim çalışanları bunca yaşanan vicdansızlıklar karşısında Eğitim Bir-Sen adaylarına neden oy versinler?

Yıllardır toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarını, eğitim çalışanlarını perişan eden, inim inim inleten Eğitim Bir-Sen’e eğitim çalışanları neden destek versin? Toplu Sözleşme Masasında oynanan tiyatrolar sonucunda 2012-2013 yılında ortalama 1000 Dolar olan öğretmen maaşı şu an 600-670 Dolar civarındadır. 2012-2013 yılında maaşıyla 4 tam altın alan öğretmen bugün maaşıyla 2 tam altın alamaz hale gelmiştir. Eğitim çalışanlarının her ay dolar bazında kaybı ortalama en az 300 Dolar, altın bazında kaybı ise 2 tam altındır. Bu kayıpların sorumlusu Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen’dir.

Kısacası Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Toplu Sözleşme masalarında başta kendi üyeleri olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarını kamu çalışanlarını perişan etmiştir.

Tüm bu  ve benzer nedenlerle  Eğitim Bir-Sen’e asıl ders 3 Nisan’da sandıkta verilmelidir.

Türk Eğitim-Sen olarak 1993-1996 yılları arasında kayyum tarafından yönetilen İlksan’ın yönetimine 1996 yılında yapılan seçimlerle girdik. 1996 yılında 3 trilyon zararda olan İlksan’ın kasasında bugün 2.1 Katrilyon Türk Lirası nakit parası vardır. İlksan’ın diğer varlıklarının (gayrimenkul) değeri ise yaklaşık 3 Katrilyon Türk Lirası olmuştur.  1996 yılında bir maaş kadar emekli ikramiyesi verebilen İlksan, bugün itibariyle maaşın 10 katı kadar emekli ikramiyesi vermektedir.

İlksan üyelerine şu yardımları yapmaktadır:

Emeklilik Yardımı Ortalama  45.000TL

Ölüm Yardımı Ortalama 30.000-40.000 TL

Maluliyet Yardımı Ortalama 35.000 TL

Şehitlik Yardımı Ortalama 30.000 TL

Cenaze Yardımı 2.825 TL

Tabii Afet Yardımı 1.700 TL

Evlenme Yardımı 750 TL

Doğum Yardımı (Ekim 2017’de başladı) 375 TL

İlksan’ın her üyesi Ferdi Kaza Sigortası ile sigortalanmıştır. 2021 için 15.000TL

OYAK ve POLSAN 3 kalem yardım yapmakta iken (Emeklilik-Maluliyet-Ölüm) İLKSAN 8 kalem yardım yapmaktadır.

İlksan’ın POLSAN ve OYAK’ın emekli ikramiyelerini kıyasladığımızda ise durum şöyledir:

İLKSAN’da kesinti %2, POLSAN’da %8 ve OYAK’ta %10’dur. Yine OYAK’ta%10’luk aidat kesintisiyle beraber Konut Fonu ve Emeklilik kesintileri de ayrıca yapılmaktadır.

İlksan %2’lik kesintiyle günümüzde 45.000TL emekli ikramiyesi verirken, POLSAN %8’lik kesintiyle yaklaşık 77.000TL emekli ikramiyesi verebilmektedir.

POLSAN, İlksan’ın 4 katı yani en az 160.000TL vermesi gerekirken bunun neredeyse yarısını verebilmektedir.

OYAK’ta yapılan kesintilerle İlksan kesintileri kıyaslandığında ise kesinti oranları üzerinden İlksan daha karlıdır.

1996 yılından bu yana eğitim çalışanlarının güveni ve desteğiyle  İlksan Yönetimine seçilen Türk Eğitim-Sen üyeleri,  sandığın mali yapısını güçlendirmiş ve İlksan artık önümüzdeki yıllarda isteyen sandık üyesine “emekli ikramiyesi” isteyen sandık üyesine “her ay emekli maaşı” vermeyi konuşmakta ve gündemine almıştır.

Kısacası eğitim çalışanlarının güveni ve desteğiyle İlksan Yönetimine seçilen ve İlksan’ı yöneten Türk Eğitim-Sen, çalışanların birikimlerini, ekmeğini, ümidini büyütmüştür.

Türk Eğitim-Sen, çalışanların emanetine sahip çıkmış “Emanetiniz emanetimizdir” demiştir.

3 Nisan 2021 Cumartesi günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak İlksan seçimlerinde başta eğitim Bir-Sen üyeleri olmak üzere üyelerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını Türk Eğitim-Sen adaylarımızı desteklemeye davet ediyorum.

Ümitleriniz Türk Eğitim-Sen adaylarımızla büyür!

İlksan’da söyleyecek çok sözümüz var!

TÜRK EĞİTİM-SEN GÜVEN KAPISI

 

 

 

 

1 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ