tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Üyemiz ve Hocamız Doç. Dr. Numan Durak AKSOY Vefat Etti

Üyemiz ve Hocamız Doç. Dr. Numan Durak AKSOY Vefat Etti
tesakademi

numan_durak_aksoy

          Gaziantep Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarihi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Numan Durak AKSOY 07/05/2015 Perşembe gecesi vefat etmiştir. Merhum Hocamız, Doç. Dr. Numan Durak AKSOY, kalp krizi geçirmiş ve yoğun bakımda tedavi görmekteydi. Yaklaşık 10 gündür tedavi gören Hocamız, bütün çabalara rağmen kurtarılamayarak dün gece hakkın rahmetine kavuşmuştur.

        Türk Eğitim-Sen Üyemiz ve Hocamız, Doç. Dr. Numan Durak AKSOY, 07/12/1962 tarihinde Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini sevdalısı olduğu Oğuzeli’nde tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra 1988 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi, İlahiyat Fakültesindeki Lisans eğitimini tamamlayan Numan Durak AKSOY, 1993 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini Dinler Tarihi Bilim Dalında tamamlamıştır. Aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Numan Durak AKSOY, 1999 yılında İnönü Üniversitesinde Tarih Eğitimi Bilim Dalında Doktorasını tamamlayarak Doktor unvanını almıştır. 2000 yılında İnönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. 2011 yılında Doçentlik unvanını almıştır. 2014 yılında ise çok sevdiği memleketi Gaziantep’e dönerek Gaziantep Üniversitesi’nde Tarih Bölümü Başkanı olarak doçent unvanı ile çalışma hayatına devam etmiştir. 28 Nisan 2015 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrasında 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra dün gece hakkın rahmetine kavuşarak aramızdan ayrılmıştır. Ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makaleleri yayımlanmıştır. Ayrıca katıldığı sempozyum ve panellerde bildiriler sunmuştur.

       Doç. Dr. Numan Durak AKSOY, evli olup eşi ev hanımıdır ve iki erkek bir kız olmak üzere üç çocuğu vardır. Geçirdiği kalp krizi sonucu Hakkın rahmetine kavuşan Üyemiz Doç. Dr. Numan Durak AKSOY’a Yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır dileriz. Camiamızın başı sağ olsun.

                                              Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Yönetim Kurulu

750 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ