tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

ÜYELERİMİZE ÖZEL YÖNETİCİLİK SINAVI HAZIRLIK KİTABI

tesakademi

       yoneticilik_sinavlarina_hazirlik_kitabi                                                     

      Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimizce PEGEM Yayınlarına hazırlatılan 1321 sayfalık Milli Eğitim Bakanlığı müdür ve müdür yardımcılığı seçme sınavlarına hazırlık kitabı üyelerimize dağıtılmaya başlanmıştır. Sendikamızca hazırlanan kitap aynı zamanda MEB Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik’teki sınav konularını da (Şube Müdürlüğü Sınavı ve diğer sınavlar) içermektedir. Her iki sınav konuları benzerlikler ve farklılıklar aşağıda ayrıca verilmiştir.

       Sendikamızca PEGEM Yayınlarına hazırlatılan kitabın piyasa değeri 40 TL olup kargo ücreti de eklendiğinde kitabın fiyatı 45 – 50 TL’ye kadar yükselmektedir. Kitap için üyelerimiz sadece 10 TL kargo ücreti ödeyerek kitabı alabileceklerdir. Üyelerimizin 26 Ekim 2013 Cumartesi günü akşamına kadar Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubemize uğrayarak alabilirler. Merkez ilçelerimiz dışındaki ilçelerimizdeki üyelerimiz ise İlçe temsilciliklerimizle mutlaka irtibata geçmelidirler.

        Bütün üyelerimize hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz.

                                           Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Yönetim Kurulu

 

 

 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİLERİ (MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILIĞI) SINAVI KONULARI

 a) Türkçe dil bilgisi: % 10,

b) Yönetimde insan ilişkileri ve iletişim: % 4,

c) Okul yönetimi ve geliştirme: %10,

ç) Eğitim-öğretim liderliği:%10,

d) Eğitim ve yönetimde etik: %4,

e) Türk idare sistemi: %5,

f) Protokol kuralları: %2,

g) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi: %2,

ğ)Genel kültür: %8,

h) T.C. Anayasası, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, 4982 sayılı Bilgi Edinme HakkıKanunu, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarıve Toplu Sözleşme Kanunu ile bunlara bağlı mevzuat ve görevin gerektirdiği diğer mevzuat: % 45.

 

MEB PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI KONULARI (ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE DİĞER SINAVLAR)

 a) Türkçe dil bilgisi,

b) Yönetimde insan ilişkileri ve iletişim,

c) Yönetim, liderlik ve organizasyon,

ç) İnsan hakları ve demokrasi,

d) Yönetimde etik,

e) Türk idare sistemi,

f) Protokol kuralları,

g) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

ğ) Genel kültür,

h) T.C. Anayasası, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ile bunlara bağlı mevzuat.

NOT: Farklı konular kırmızı renkte belirtilmiştir.

 

169 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ