tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

UTANDIRAN TABLO!

tesakademi

       Sorumluluk makamında oturanların vicdanına havale ediyoruz!
Bugün basına yansıyan bir haber, ülkemizin ve ülkemizi yönetenlerin utancını bir kez daha en acı bir örnekle ortaya koydu. Haber, yıllarını, memleketin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızı eğitmek için fedakarca vakfeden bir öğretmen emeklimizin, emekli aylığıyla geçinemediği için çalıştığı inşaattan düşerek yaralandığını konu alıyordu.

       “Ülkemizde öğretmenler çok para alıyor”, “Öğretmenler az çalışıyor, bürokratlar onun için öğretmenlerle evleniyor…” diyen Milli Eğitim Bakanlarını gördüğümüz Türkiye’miz için ibretlik bir vakıa değil mi?
Bu örnek olay; her fırsatta öğretmenlerin maaşını dile getiren, üç kuruşluk ek ders ücretlerini nasıl kısabileceklerinin hesabını yapan, eğitimin taşıyıcısı öğretmenleri ekonomik sıkıntılara mahkum eden, ne öğretmenleri ne de emeklileri insanca yaşayabilecekleri, gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri imkanlara sahip kılamayan ve bunları düzeltmek için en ufak gayret göstermeyenlerin vicdanını ve insafını titretir inşallah!

       İşte sözkonusu haber metni:
       UTANDIRAN TÜRKİYE TABLOSU
       Çalıştığı İnşaattan Düşen Emekli Öğretmen Yaralandı

       Eskişehir’de kalıp ustası olarak çalıştığı bir inşaatın 2’nci katından düşen emekli öğretmen yaralandı.
Işıklar Mahallesi Kırım Caddesi’nde saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda 52 yaşındaki emekli öğretmen Ömer Bayram, çalıştığı inşaatın 2’nci katından ayağının kayması sonucunda düştü. Yaralanan Ömer Bayram, çalışma arkadaşlarının durumu bildirmesinin ardından olay yerine gelen 112 ambulansıyla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
       Hastanede tedavi altına alınan Ömer Bayram kendisinin öğretmen emeklisi olduğunu ve inşaatlarda kalıp ustası olarak çalıştığını belirtti.
19.06.2009 Cuma
http://w9.gazetevatan.com/Utandiran_Turkiye_tablosu_/244349/7/Manset

3 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ