tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

Üniversite Çalışanları için “Üniversite Ödeneği İstedik.

tesakademi

   

Türk Eğitim Sen olarak; “Üniversite ödenekleri”nin hesaplanmasında kullanılan ve 2914 sayılı yasanın 12 . maddesindeki belirtilen oranların zamanın şartlarına uyarlanması ile idari personelinde “üniversite ödeneği”nden ve “eğitim öğretim ödeneği”nden faydalanması için torba yasaya eklenmek üzere yasa tasarısı hazırlanarak ilgili mercilere iletilmiştir.

   Oranların yükseltilmesiyle akademisyenliğin cazibesini kaybetmesinin önüne geçileceği, bilimsel çalışmalara ve akademisyenlerin kendilerini geliştirmelerine destek olunacağı belirtilmiş olup, ayrıca idari personelinde; üniversite ödeneği ile eğitim öğretim ödeneklerinden yaralanmasının sağlanmasıyla YÖK ve Bağlı kuruluşlarında idari kadrolarda görev yapan eğitim öğretimin asıl unsurlarını teşkil eden akademik personel ve idari personel arasındaki ayrımın giderileceği, Devlet kurumları içersinde en düşük aylıkla çalışan idari personelin ödenekten yararlanmaları sağlanarak kendilerini geliştirmeleri yönünde teşvik edilmiş olacağı belirtilmiştir.
 

            Türk Eğitim Sen olarak TBMM’de milletvekillerine ilettiğimiz yasa tasarısında idari personelin yaşadığı mağduriyetin ortadan kaldırılması ve üniversite ödeneğinin günün şartlarına göre artırılması amaçlanmıştır.  Türk Eğitim Sen olarak bu tasarıların yasalaşması için gerekli tüm çalışmaları yerine getirmeye ve hakların takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

Üniversite Ödeneklerinin Yeniden Hesaplanması Ve İdari Personelede Ödenmesi İle İlgili Önerge İçin Tıklayınız

 

Eğitim Öğretim Ödeneğinden İdari Personelin de Yararlanması İle İlgili Önerge İçin Tıklayınız

105 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ