tesgaziantep logo
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi Resmi Sitesi

UMEM Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

tesakademi

Türkiye genelinde 19 ilde hayata geçirilen, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri UMEM Beceri 10 Projesi tanıtım toplantısı Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapıldı.

Proje kapsamında Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Mehmet Akif Endüstri Meslek Lisesi Gaziantep ilinde projeyi yürüten okullarımız arasında yer almaktadır.

Yapılan tanıtım toplantısına Gaziantep Valisi Sayın Süleyman kamçı, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ekrem Serin , Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, sivil toplum örgütleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ilimiz çeşitli okullarında görev yapan okul müdürleri katıldı.

Tanıtım programı, saygı duruşu ve istiklal marşı ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin’in projeyi tanıtan kısa sunumu ile başladı. Proje kapsamında toplamda 9858 kursa açılarak, 197,160 işssiz hedeflediklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin bu kursiyerlere katılmış oldukları kurs boyunca her gün 15 Tl cep harçlığı verileceğini ve bu kursları bitiren kursiyerlerin yüzde 90 oranında iş sahibi olmalarını hedeflediklerini belirtti.

Ardından söz alan GSO Başkanı Adil Konukoğlu projenin işverenler açısından önemini ve işsizliğe çare olabilmesi açısından Gaziantep ilindeki sanayici ve işadamlarının da önem vermesi gereken bir proje olduğundan bahsetti. GSO başkanı Adil Konukoğlu proje ile ilgili görüşlerini belirtirken kullandığı cümlelerde, proje kapmasında eğitim gören kursiyerleri “bursiyer” olarak söylemesi salondaki konuklar tarafından sanayici ve eğitimci bakış açısı arasındaki fark olarak değerlendirildi.

GSO Başkanı Sayın Konukoğlu ardından söz alan Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı’da projenin tanıtımı konusunda basının üzerine düşen görevi yerine getirmesi konusunda hassas olmalarını istedi. Şu ana kadar yeterli katılım ve tanıtımın yapılmadığı ve bu projenin halka anlatılmasında sıkıntı çekildiğinden bahseden Sayın Kamçı, ülkemizin en büyük sorunu olan işsizlik konusunda böyle bir projenin varlığı çok olumlu katkılar sağlayacaktır, şeklinde açıklamada bulundu.

Konuşmalar ardından kursiyelerin eğitim gördükleri atölyelerin gezilmesi ile birlikte program sona erdi.

 

100 views

tesakademi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ